В Києві на Оболоні ветеран ЗСУ посварився з волонтерами: до скандалу долучились поліція, Лачен та нардеп

Читать на русском

Активіст Олег Симороз викрив "благодійний фонд", що нібито проводить збір на один з прикордонних підрозділів

Читать на русском
Законність діяльності "благодійних" ГО
Серед фото на сторінці волонтерів є світлини за кермом дорогих позашляховиків

Активіст Олег Симороз викрив "благодійний фонд", що нібито проводить збір на один з прикордонних підрозділів

Черговий скандал зі збором готівкових коштів, нібито, на потреби ЗСУ стався у Києві на Оболоні. Як повідомив військовослужбовець, відомий київський активіст Олег Симороз, він з колегами навідався до точки збору організації "Врятуй рідну країну", що була розташована біля виходу зі ст. м. "Героїв Дніпра".

За словами Симороза, гроші збирали декілька молодиків, вдягнутих в мультикам (універсальний камуфляжний малюнок, звичайний одяг ЗСУ - Авт.) Причому в розмові з активістами вони зізналися, що не служили в армії, відтак, "не мають жодного морального права вдягати мультикам", - зазначив військовослужбовець.

"Далі ми дізнаємося, що вони працюють тут за ставку заробітної плати, яку виплачує фонд з грошей, які люди донатять на ЗСУ. Ну і враховуючи, що це готівка, то обліковувати її неможливо, саме тому шахраям так подобаються збори готівки. Далі частина грошей на карман, ну і на ЗСУ трохи, бо треба ж подяки у хлопців клянчити, бо бізнес має працювати. Схема тупа як двері", - стверджує Олег Симороз.

"Насміхалися з мого поранення"

За словами ветерана, через деякий час до місця події приїхали особи, серед яких він упізнав Карена Мелькумова, уродженця Узбекистану, який нібито проживав на території окупованого Криму і публічно підтримував анексію. Також прибув Микола Осаула, директор фонду "Врятуй рідну країну".

"З ним приїхали тітушки, тут не буду довго писати. Так, це тупе бидло, котре насміхалося з мого поранення (Олег Симороз втратив обидві ноги під час вибуху - Авт.) та служби", - додав Симороз.

Слід зазначити, що зараз в своєму Facebook Карен Мелькумов розміщує відеозвіти про волонтерську діяльність, подорожі до Херсону та на Донбас, передачу реанімобілю та іншу гуманітарну допомогу. В графі "проживає" дійсно зазначено місто Сімферополь. А серед фото, що збережені в соцмережі, є його світлини за кермом дорогих автомобілів, зокрема, Jeep Rubikon (дата - 1 червня 2022-го).

Купляли автомобілі

Згідно з інформацією на сайті ГО "Врятуй рідну країну", збір дійсно проводиться шляхом збору волонтерами на вулиці, а також на банківські рахунки. Мова про цільові збори (тобто, кожного разу військова частина звертається з окремим проханням, скажімо, про допомогу в постачанні авто). Зі звітності, що викладається на сайті, можна дізнатись про допомогу ГО "11 прикордонному загону" (м. Краматорськ), ВЧ №А1937, ВЧ А4053 - в усіх випадках мова про передачу військовим автотехніки.

На підтвердження викладено платіжні документи, і навіть грамоти з подякою на ім'я керівництва ГО. Проте останній збір, що зазначено на сайті, проводився на користь Лугансько-Павлоградського зонального відділу ВСП, і його було призупинено, нібито, через те, що військові відмовилися від допомоги. Відтак, з якою саме метою і на що саме "волонтери" ГО збирали кошти на Оболоні, невідомо.

Претензії до поліції

Окрему претензію Олег Симороз висловив на адресу Оболонського управління поліції, та його керівництва, яке також прибуло на місце події. Слід зазначити, що активність Симороза та його колег викликала розголос. Так, його підтримав ряд українських блогерів. Серед них - Ігор Лаченков ("Лачен пише"), що закликав правоохоронців звернути увагу на діяльність "фонду", а також Олексій Гончаренко, народний депутат від "Європейської солідарності".

"Спитаєте, а що поліція? А також цікаво, чому досі шахраї почувають себе комфортно обдираючи людей, які готові останнє віддати для армії... Люди, які так роблять, мають відповісти. Реакція правоохоронних органів на це має бути негайною", - зазначив в соцмережах Гончаренко.

Як активізувалися шахраї

Нагадаємо, раніше Інформатор розкрив шахрайську схему, за допомогою якої у Києві ошукували внутрішньо переміщених осіб. Їм пропонували отримати нібито фіндопомогу від міжнародних донорів, для чого треба було ввести реквізити карток на фішинговий сайт.

Також ми розповідали історію киянки, що вимагає в Монобанка повернути 62 677 гривень, які викрали з її рахунку шахраї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.