Здав до ломбарду генератор – отримав 5 років в’язниці: у Києві судили екс-директора Центру по роботі з дітьми

Колишній керівник центру розподілив 8 генераторів на потреби закладу, а один - залишив собі.

Здав до ломбарду генератор – отримав 5 років в’язниці: у Києві судили екс-директора Центру по роботі з дітьми
Вирок суду можуть оскаржити

У період 2022 – 2023 років під час блекаутів через російські обстріли міжнародні партнери надали Дніпровській РДА генератори як гуманітарну допомогу. З них 9 генераторів передали Центру по роботі з дітьми та молоддю Дніпровського району. Залишаючи посаду, колишній директор центру прихопив разом зі своїми речами й генератор, який згодом здав до ломбарду. В суді він пояснював, що йому потрібні були кошти на лікування батька. Проте на суддю це враження не справило та чоловік отримав 5 років в’язниці. Про це Київська міська прокуратура повідомила 3 червня 2024 року. 

За даними слідства, наразі вже колишній керівник центру розподілив 8 генераторів на потреби закладу, а один - залишив собі. Надалі це джерело живлення вартістю понад 33 тис. грн чоловік здав до ломбарду, отримавши за нього 2 тис. 600 грн. 

«У суді обвинувачений стверджував, що генератором заволодів не як службова особа, а просто вкрав його, оскільки мав ключі від приміщення, де він зберігався, - повідомили у прокуратурі. - Таким чином експосадовець намагався уникнути можливого покарання за корупційний злочин, оскільки за крадіжку можна отримати покарання, не пов’язане з реальним позбавленням волі».

Пристрій з ломбарду не забрали, тому його згодом продали. В останній день травня 2024 року Дніпровський районний суд Києва засудив чоловіка до 5 років в’язниці із забороною бути керівником на 3 роки. Цей вирок можуть оскаржити впродовж місяця.

Про кого говорили у прокуратурі

За даними з судового реєстру, у вересні 2021 року Володимира Довгопола призначили заступником директора Центру по роботі з дітьми та молоддю Дніпровського району.  Вже у листопаді того ж року він став виконуючим обов`язки директора центру.

Колишнього директора засудили до ув'язнення.
Колишнього директора засудили до ув'язнення.

За даними слідства, у березні-травні 2023 року чоловік приніс до ломбарду «Ай Ті Ломбард» на вулиці Раїси Окіпної, 5 генератор Einhell//BT-PG5500/1.3 кВт. Експертиза показала, що пристрій коштував 33 тис. 560 грн, але за нього чоловік отримав 2 тис. 600 грн. Вже у липні генератор продали новому власнику. 

В суді керівник центру повністю винним себе не визнав. За його версією, генератори не були поставлені на бухгалтерський облік, тому «проблема з їхнім юридичним статусом залишалась відкритою».

«Після звільнення, 1 червня 2023 року близько 19:00 він приїхав до Центру, щоб забрати свої особисті речі. У Центрі нікого не було, тому він відчинив двері дублікатом ключів. Зайшовши до Центру, він побачив у роздягальні генератор, який не використовувався. Оскільки на той час були перебої з електроенергією, він подумав про те, щоб забрати його собі для використання у господарстві», - повідомив в суді колишній директор центру.

Він викликав таксі та вивіз вказаний генератор додому. Коли у нього захворів батько і були потрібні кошти на його лікування, він вирішив здати генератор у ломбард, а потім його хотів викупити.

«У зв`язку з тим, що він не працював, не мав доходу, він не зміг його викупити. Восени 2023 року під час надання пояснень працівникам поліції він повідомив, що забрав один генератор собі додому і готовий відшкодувати шкоду», - розповідав в суді чоловік.

Як свідок бухгалтер розповіла, що вона працювала дистанційно, тому не бачила розпорядження про передачу генераторів центру і не могла їх поставити на бухгалтерський облік. А новий директор пояснив, що у клубі не було сигналізації.

Суддя Дніпровського районного суду Києва Інна Омельян вирішила, що саме як чиновник чоловік вкрав генератор. Але призначила йому найменший строк за ч. 4 ст. 191 КК України (розтрата майна службовцем). 

Киянин придбав несправний генератор та вимагав за нього гроші

Мешканець столиці придбав у підприємця 30 грудня 2022 року бензиновий генератор «Lion Power LNG 10000E3». При отриманні посилки чоловік побачив, що пристрій приїхав не у заводській упаковці, а в обриштовці. Крім того, на вузлах та агрегатах генератора були сліди зносу, зокрема, був тріснутий корпус кожуха повітряного фільтра. 

Суддя Деснянського районного суду Києва Оксана Скрипка встановила, що киянин зробив все можливе, щоб полагодити пристрій. Проте «оживити» генератор не вдалося, а й згодом він пропав під час пересилки. Крім того, у сервісному центрі надали довідку, що обладнанням користувалися декілька місяців перш ніж його продати. А це не було передбачено умовами продажу.

Інформатор писав, що на Київщині чоловік заліз до магазину та викрав генератор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube