Замість типографії - новий ЖК: чому прокуратура Києва зацікавилась планами забудовника

Читать на русском

На місці колишньої Києво-Святошинської міської друкарні хотіли побудувати житловий комплекс і для цього у 2021 році оформили ділянки, проте виявилося, що земля належить іншій громаді.

Читать на русском
нерухомість, Буча, Київрада, ЖК, будівництво
Суперечку ще будуть розглядати у Верховному Суді

На місці колишньої Києво-Святошинської міської друкарні хотіли побудувати житловий комплекс і для цього у 2021 році оформили ділянки, проте виявилося, що земля належить іншій громаді.

Ділянки у Святошинському районі столиці вартістю 18,5 млн гривень чомусь оформила на себе райрада області. Прокуратура звернулася до суду, та вже відзвітувала, що повернула Києву близько 0,4 га, на якій понад 15 років знаходиться стара будівля типографії. Довгий час із покинутою спорудою ніхто нічого не робив. Аж раптом з’явились охочі побудувати на її місці житловий комплекс. Про це 15 лютого повідомила Київська міська прокуратура. 

«З порушенням вимог закону одна з районних рад Київської області оформила за собою право власності на земельні ділянки по вул. Львівській, 72, де розташована будівля колишньої типографії. Загальна площа земельних ділянок становить близько 0,4 га», - йдеться у повідомленні прокуратури.

Надалі між районною радою та компанією-забудовником був укладений інвестиційний договір, за яким передбачалося будівництво на спірній землі багатоповерхового ЖК. Але цією угодою зацікавилися правоохоронці.

«Господарський суд міста Києва за наслідками судового розгляду задовольнив позов прокуратури та повернув земельні ділянки належному власнику – Київській міській раді. Згодом це рішення залишив у силі Північний апеляційний господарський суд», - сказано в повідомленні.

Наразі в прокуратурі заявили, що право власності на землю вже зареєстровано за Київською міською радою.

Що це був за фокус із землею

У листопаді 1953 року ділянки по вул. Львівській, 72 віддали міській друкарні Києво-Святошинського району під будівництво типографії. Через 67 років – у листопаді 2020 року між Києво-Святошинською райрадою Київської області, Києво-Святошинським виробничим управлінням житлово-комунального господарства та «Компанією Ліан» була укладена угода на будівництво ЖК за цією адресою.

Для цього першим кроком потрібно було оформити права на землю. Для цього у 2021 році з ділянки площею 3 тис. 604,23 м кв. зробили дві – на 3449 м кв. та 336 м кв. За призначенням земля була для будівництва висоток та обслуговування парковки. Цю землю зареєстрували у травні 2021 року за Києво-Святошинською районною радою. Якби це робили за правилами, то до Київради мали б звернутися та попросити передати землю, але цього не було.

Те, що громада Києва втратила шмат землі помітили наприкінці 2021 року. Тоді Шевченківська окружна прокуратура столиці написала листа до Київради що готується позов до суду, який має на меті повернути землю. Під час слухання суддя Господарського суду Києва Олександр Котков встановив, що з 1989 року встановили межі столиці, які з того часу не змінювалися.

«У 1989- 1990 роках Українським державним інститутом інженерно-геодезичних вишукувань та їх зйомок «Укр ДІІГіс» проведено роботи щодо встановлення межі міста Києва в натурі, закріплено межовими знаками встановленого зразка поворотні точки межі міста», - зазначив суддя, вказуючи, що спірні ділянки належать громаді столиці.

Якщо Київрада не давала своєї згоди, то виходило, що землю у неї забрали незаконно.

«Суд дійшов висновку, що спірні земельні ділянки вибули із власності Київської міської ради всупереч волі останньої та з порушенням норм законодавства», - вирішив суддя Котков.

Тому 7 березня 2023 року було вирішено витребувати спірну землю та скасувати рішення про її реєстрацію за райрадою області. Однак «Компанія «Ліан», яка мала побудувати на спірних землях ЖК, подала скаргу на рішення судді Коткова.

В ній фірма заявляла, що «спірні земельні ділянки перебувають у власності іншої територіальної громади», а не Києва. Але суддів не вразили такі аргументи та у жовтні минулого року вони вирішили не змінювати рішення свого колеги. Ця постанова набрала чинності.

Залишається ще перегляд справи у Верховному Суді. До нього «Компанія «Ліан» звернулася торік у листопаді. Найближче судове засідання призначено на 21 лютого 2024 року. Однак райрада вже не хоче нічого будувати. Бучанська громада Київщини, яка до липня 2020 року входила до складу Києво-Святошинського району, планує скасувати інвестиційну угоду на будівництво. Такий позов від імені райради подала Київська обласна прокуратура. Засідання по цій справі призначено на 27 лютого.

Що відомо про компанію, яка хотіла будувати ЖК

За інформацією аналітичної платформи YouControl, будівельну «КОМПАНІЮ «ЛІАН» зареєстрували понад 8 років тому в Одесі. З часом фірма змінила «прописку» на київську.  Компанія належить одеситам Андрію та Лілії Кириліченко. У Південній Пальмірі фірма обслуговує кондиціонери та ремонтує системи водопостачання. Загалом за весь час існування компанія уклала угод за результатами торгів на 1,3 млн грн.

Інформатор писав про те, що поруч з тубдиспансером в Києві з’явиться новий ЖК.

8 лютого Володимир Зеленський призначив новим головкомом Збройних сил України Олександра Сирського. В українців постать генерал-полковника викликає занепокоєння. Причому не тільки через його репутацію генерала-м’ясника «радянського зразка» та походження, а й через родичів в рф, які підтримують російську агресію.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.