Забужко просить Київраду перейменувати вулицю на честь захисника двох соборів від знесення - текст петиції

Читать на русском

Петиція письменниці Забужко набрала 1 057 підписів

Читать на русском
Петиція
Забужко вимагає Київраду перейменувати вулиці Тарасової на честь Макаренка

Петиція письменниці Забужко набрала 1 057 підписів

Українська письменниця Оксана Забужко просить перейменувати вулицю, названу на честь російської акторки Алли Тарасової. Київрада визначила її такою, що підлягає перейменуванню в рамках дерусифікації. Вона вважає, що цій вулиці ідеально пасувала б назва — вулиця Миколи Макаренка, який свого часу захистив Михайлівський та Софійський собори. Відповідна петиція зареєстрована на сайті Київради 23 лютого.

На момент написання матеріалу вона набрала 1 057 підписів із 6 тисяч необхідних для розгляду. Забужко вказує, що у Києві несправедливо мало вшановано пам’ять видатного мистецтвознавця і археолога Миколи Макаренка. Він єдиний у 1934 році з тодішніх фахівців виступив проти планів сталінського режиму знести Михайлівський Золотоверхий монастир. За відмову підписати акт знесення вченого заарештували й заслали до Казані, де в 1936 році заарештували вдруге. Його вбили у тюрмі за постановою «трійки» НКВД СРСР 4 січня 1938 року. Місце поховання видатного українця і до сьогодні залишається невідомим.

Впродовж усіх цих років кияни зберігали своєрідний апокриф про спроби Миколи Макаренка врятувати Михайлівський Золотоверхий і Святу Софію, що також вирішили знести. Відомо, що вчений надсилав телеграму Сталіну з аргументами на захист цих шедеврів світового зодчества, а коли це не подіяло, став шукати інших методів впливу — і таким чином вийшов спочатку на французьких комуністів, а відтак на Ромена Роллана. Згідно з міською легендою, саме він начебто зрештою і втрутився, попросивши Сталіна зберегти церкву, дорогу для французького народу тим, що в ній вінчалась королева Франції.

"Хочу звернутись до Київського міського голови, депутатів Київської міської ради та небайдужих киян із закликом відновити історичну справедливість та зробити необхідні кроки, щоб увічнити ім’я видатного охоронця київських скарбів Миколи Макаренка у назві вулиці Алли Тарасової. В тій реальності, в якій жив Микола Макаренко, можна було хіба мріяти про те, що Михайлівський монастир відновлять, а Софію Київську вдасться врятувати. Гідна шана таким, як Микола Макаренко, — це найменше, чим ми можемо віддячити сьогодні", - наголосила Забужко.

Забужко у петиції до Київради просить назвати вулицю імені російської актриси Алли Тарасової назвати іменем мистецтвознавця і археолога Миколи Макаренка
Забужко у петиції до Київради просить назвати вулицю імені російської актриси Алли Тарасової іменем мистецтвознавця і археолога Миколи Макаренка

Київська міська рада продовжує розгляд петиції щодо будинку на вулиці Франка, 26

Київська міськрада продовжує розгляд в установленому порядку електронної петиції №12804 щодо будинку на вулиці Франка, 26. Там нагадали, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА назвав «сумнівною» інформацію, на базі якої підготовлено проєкт облікової документації на вказаний будинок.

"Одночасно постать Отто Шмідта, імʼя якого пропонують додатково увічнити активісти, має бути розглянута і з погляду деколонізації, оскільки він був відомим діячем часів радянського союзу", - зазначили в Київській міськраді.

Будівля на вулиці Франка, 26 на обліку, як пам’ятка або об’єкт культурної спадщини не перебуває. Дана будівля наказом Міністерства культури і туризму України від 16.06.07 визнана такою, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за адресою: вулиці Франка, 26-Б.

У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.