Забудовник знищує канал між озерами Тягле і Небреж у Києві: чому це небезпечно

У 2019 році депутати Київради самі визнали територію озера Тягле заказником місцевого значення. Цей статус не дозволяє будівельних робіт.

Осокорки, забудовник, екопарк
Боротьба між киянами та забудовником не вщухає

9 листопада стало відомо, що у Києві забудовник Stolica group засипав будівельним сміттям канал, що з’єднує озера Тягле і Небреж в Екопарк Осокорки. Цей канал забезпечував водообмін між озерами. Будівельні роботи ведуться в межах об'єкта природно-заповідного фонду ландшафтного заказника місцевого значення озеро Тягле.

Про це повідомили на своїй сторінці у соцмережі ГО «Екопарк Осокорки» та активіст Олег Симороз.

Забудовник знищує канал між озерами Тягле і Небреж у Києві: чому це погано 1

 

Канал поступово знищують. Фото - "Екопарк Осокорки"
Канал поступово знищують. Фото - "Екопарк Осокорки"

«Роботи з засипання каналу між озерами і прокладання дороги ведуться далеко в глибині заказника. До місця злочину не менше 100 м від земельної ділянки, яку намагається забудовувати Столиця Груп», - йдеться у дописі громадської організації.

Активісти пояснили, що «злочин полягає в порушенні законодавчих норм, бо це об'єкт з природоохоронним статусом». А це вже кримінальне порушення.

Забудовник знищує канал між озерами Тягле і Небреж у Києві: чому це погано 3

За словами депутатки Київради Ксенії Семенової, засипання будівельним сміттям каналу призведе до знищення водообміну між озерами та зміни екосистем. 

«До того всього знищено оборонний водний рубіж. Ну росіяни ж не повернуться, то все тепер на сході, - повідомила Семенова. - Написала в поліцію, прокуратуру і на департамент екології. Департамент має слідкувати за дотриманням режиму тут, озеро Тягле - об'єкт ПЗФ (природно-заповідний фонд – ред.)».

Кияни теж були обурені діями забудовника.
Кияни теж були обурені діями забудовника.


Представниця Київради нагадала, що у листопаді 2019 року депутати визнали озеро Тягле територією ландшафтного заказника

Забудовник знищує канал між озерами Тягле і Небреж у Києві: чому це погано 5

Нагадаємо, що порушення законодавства України про природно-заповідний фонд тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.

Забудовник знищує канал між озерами Тягле і Небреж у Києві: чому це погано 6

За умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду можна отримати обмеження волі на строк до трьох років (ст. 252 КК України). 

Що відомо про заповідну територію

Боротьба за зелену зону почалася у 2005 році. Тоді кияни «знесли перший паркан, яким забудовник відгородив доступ до озера Небреж». Першим спірну територію хотів забудувати висотками банк «Аркада». Проте почалася фінансова криза та у 2020 році НБУ визнав банк банкрутом. З часом, естафету підхопив інший забудовник - Stolitsa Group і зараз будує житловий комплекс H2O.

Зелену зону хочуть забудувати висотками.
Зелену зону хочуть забудувати висотками.

З часом боротьба між забудовником та киянами, які проти знищення природи на Південних Осокорках на лівому березі Києва. Активісти створили петицію з проханням створити на цій території екопарк.

Як писав сайт LIGA.Life, територія «Екопарку Осокорки» поділена на шість ділянок. Дві з них - "Озеро Тягле" та "Осокорківські луки" - вже визнані ландшафтними заказниками місцевого значення.

Ділянка, де триває будівництво, лише очікує на свій природоохоронний статус. Територію довкола озера Небреж пропонують визнати міським парком. Ще два ландшафтні заказники "Осокорківські луки-1" та "Осокорківські луки-2", а також парк "Міжозерний" чекають на ухвалення відповідного статусу від Київради. Усі ці шість ділянок утворюють "Екопарк Осокорки", за збереження якого борються кияни.

Інформатор писав, що в Києві будмайданчик компанії «Stolitsa Group» охороняють військові.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ