За три години зібрали камаз сміття: у Києві розпочали сезон весняних толок

Волонтери провели толоку із прибирання кількох локацій у Дніпровському районі Києва, а напередодні вичистили затоку Галера біля Жукового острова

Проведення весняних толок у Києві
За часи війни у Дніпро накидали величезний об'єм сміття - волонтери кажуть, що вивезти все за один раз неможливо

У Києві розпочався сезон весняних толок. Днями волонтери провели толоку із прибирання кількох локацій у Дніпровському районі Києва. Йдеться про урочище Горбачиха, набережну Русанівська Гавань та берег вздовж вулиці Микільсьско-Слобідська. А напередодні вичистили затоку Галера біля Жукового острова - туди прибиральники дісталися за допомогою власних каяків та плавзасобів КП "Плесо". Про проведення толок повідомляє КП "Плесо" та небайдужі кияни у соцмережах 25 березня.

Наприкінці березня провели вже декілька заходів. Найперше прибрали затоку Галера біля Жукового острова на Корчуватому масиві. До організації заходу долучилася спільнота каяківців столиці та КП "Плесо" - разом із затоки вдалося забрати і вивезти 40 кубометрів сміття.

Власне, до затоки діставалися каяками та моторними човнами, що є у власності комунальників. Цікаво, що моторним та веслярським транспортом на Дніпрі заборонено користуватись із весни 2022 року - відтак, із дозволом, що був у КП "Плесо", власники каяків ще й розважилися, вперше за 2 роки вивівши власні плавзасоби на плесо.

Власники каяків одночасно і з користю провели час, і розважилися. Фото: КП "Плесо"
Власники каяків одночасно і з користю провели час, і розважилися. Фото: КП "Плесо"

Іншу толоку провели одразу на трьох локаціях Дніпровського району – вздовж вулиці Микільсько-Слобідська, на набережній Русанівська Гавань та урочищі Горбачиха, спільно КП "Плесо", КП УЗН Дніпровського району та місцеві мешканці. Скільки саме сміття зібрали, не уточнюється, проте трактор комунальників, який вивозив "залишки життєдіяльності" відпочивальників, без справи не простоював.

"За три години ми зібрали трошки сотен мішків зі сміттям. Вийшло назбирати на камаз. Основне сміття - це пластик і скляні пляшки", - пише активістка Олена Фатєєва у Facebook.

Чому оболонці протестують проти облаштування Оболонського острову

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що ідея Віталія Кличка з облаштування зони відпочинку на Оболонському острові наштовхнулася на протест місцевих мешканців. Жителі будинків по вул. Прирічній, що тягнеться вздовж набережної, виступили проти підключення електромереж, прокладених на острові, до їхньої старої підстанції. Вони хвилюються щодо безпечності робіт з "проколу" дамби - гідротехнічної поруди, що рятує Оболонь від водопіль.

Також ми розповідали, що Генпрокуратура та київське КП "Плесо" кілька років б'ються в судах. Комунальники встановлюють прибережні "захисні смуги", щоб обмежити бізнес-активність біля найцікавіших з точки зору підприємництва водних рекреаційних зон, а правоохоронці, навпаки, наполягають, що подібне обмеження безглузде, оскільки відповідні обмеження і без КП "Плесо" діють біля будь-яких водних об'єктів. Ба більше: в ГПУ наполягають, що відповідна діяльність київських комунальників шкідлива, оскільки створює хибне враження - мовляв, якщо тут робити базу відпочинку "не можна", то це, нібито, можливо в іншому місці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ