У пастці понад 15 років: Подільсько-Воскресенський довгобуд в Києві замурував яхту за $100 тисяч

Читать на русском

Ймовірно, судно було витягнуте на берег власником у осінній період, потім будівельники активно почали зводити міст - а навесні вивести яхту у Дніпро було вже неможливо

Читать на русском
У пастці понад 15 років: Подільсько-Воскресенський довгобуд в Києві замурував яхту за $100 тисяч
Тимчасові конструкції під мостом тримають "у заручниках" сучасну яхту. Фото Київстройпроєкт

Ймовірно, судно було витягнуте на берег власником у осінній період, потім будівельники активно почали зводити міст - а навесні вивести яхту у Дніпро було вже неможливо

У Києві знайшлася яхта, яку "замурували" під час будівництва Подільсько-Воскресенського мосту. Власник судна витягнув його на зимівлю з води, але за час, поки Дніпро та притоки були несудноплавними, будівельники встигли звести опори та конструкції мосту - зрештою, суденце так і залишилося на березі протягом вже більше, ніж 15 років. Кому саме належить яхта, невідомо, втім, власник все одно не зможе вивести судно на Дніпро через заборону судноплавства з початку військового вторгнення росії.

Ймовірно, яхта знаходиться на березі з 2008 року, коли відновилося будівництво елементу Подільського мостового переходу, міст через ріку Десенку (перші роботи там велися ще на початку 90-х). ТОВ "Київстройпроєкт" повідомляє на своєму сайті, що за рік міст було зведено та завершено. Проте тимчасові конструкції під ним залишилися, і наразі яхта не може вийти зі своєї пастки.

Судно знаходиться у гирлі річки Десенка, навпроти урочища Чорторий, у кількох сотнях метрів від конструкцій Подільсько-Воскресенського мосту. З іншої сторони ріка Десенка перекрита тимчасовою дамбою, тож зараз судно може проплисти хіба що два кілометри в одну та іншу сторону (щоправда, заправитися паливом власник зможе, хіба що заливши його з каністри). Причому йдеться про досить велике судно вартістю близько ста тисяч доларів США, воно має принаймні одну каюту, зону камбузу тощо.

Яхту видно також у застосунку Google Earth
Яхту видно також у застосунку Google Earth

У Києві продають десятки яхт, деякі - вартістю у понад мільйон доларів

Нагадаємо, днями Інформатор написав, що кияни почали позбуватись розкішних яхт та моторних човнів. Враховуючи заборону виходити на Дніпро, в їхньому утриманні просто немає сенсу - адже кожен місяць стоянки у яхтклубах коштує чималих грошей. Інформатор знайшов у Києві десятки оголошень з продажу плавзасобів - як елітних, вартістю у понад мільйон євро, так і маленьких вітрильних швертботів. Судячи з того, що більшість із них було виставлено у лютому-березні, власники не надто вірять у те, що цьогоріч скасують обмеження виходу на Дніпровське плесо.

Також ми повідомляли, що у Києві продають декілька об'єктів нерухомості, пов'язаних з водними рекреаційними ресурсами столиці. Йдеться про яхт-клуб - стоянку для яхт, катерів та човнів поряд з самим центром міста. А також про базу відпочинку і земельні ділянки на Трухановому острові. Ймовірно, це пов'язане з обмеженнями, що накладено на рух водного транспорту Дніпром та іншими водоймами країни на час війни.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Розглянемо інцидент, що стався під час візиту президента Зеленського до Одеси, коли ворожа ракета влучила в порт, де перебував глава держави. Чи це випадковість, чи можлива спроба замаху на президента України? Для докладнішого розгляду цієї ситуації ми звернемося до політичного блогера Ігоря Добжанського, який проаналізує можливі зв'язки між інцидентом та діяльністю Росії в Одесі. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.