За рішенням суду академія МВС має знести дві висотки у Києві - що збираються з цим робити поліцейські

Читать на русском

Національна академія внутрішніх справ (НАВС) за рішенням суду має повернути державі землю у Дарницькому районі Києва, вартість якої 1,2 млрд грн

Читать на русском
Національна академія внутрішніх справ, ЖК 02 Residence
Національна академія внутрішніх справ, ЖК 02 Residence. Колаж: Інформатор

Національна академія внутрішніх справ (НАВС) за рішенням суду має повернути державі землю у Дарницькому районі Києва, вартість якої 1,2 млрд грн

Київська міська прокуратура у Господарському суді Києва відсудила у Національної академії внутрішніх справ (НАВС) ділянки землі у Дарницькому районі площею 30 гектарів. Земля була передана Київрадою у 1998 році академії для обслуговування та експлуатації бази відпочинку та оздоровлення курсантів. Однак на території з'явилися ЖК O2 City Village та ЖК O2 Residence. На запит Інформатора в НАВС повідомили, що вони тепер будуть робити у відповідь на справу з прокуратури. 

Про передісторію такого рішення суду, а також про те, хто насправді постраждає від ситуації Інформатор вже поговорив днями із юристом, що спеціалізуєтьс на питанні нерухомості. А тепер на запит від Інформатора відповів проректор Національної академії внутрішніх справ полковник поліції Андрій Запотоцький. Він зазначив, що НАВС категорично не погоджується з рішенням Господарського суду Києва. Академія підготує апеляційну скаргу та подасть її до Північного господарського адміністративного суду. 

При цьому, як повідомляє полковник Андрій Запотоцький, суд не врахував цілий ряд факторів. Зокрема, інвестори вклали кошти у покупку квартир у цих ЖК. А також частину квартир має отримати Академія для своїх працівників, які стоять на квартирному обліку у районних адміністраціях Києва. Не були враховані також:

  • Наявні містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, видані Департаментом містобудування та архітектору КМДА; 
  • Наявний дозвіл на виконання будівельних робіт, виданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією України (ДАБІ);
  • Висновок експертів за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою у зазначеній господарській справі;
  • Фактичне введення в експлуатацію 2 житлових будинків згідно з виданим ДАБІ сертифікатом. 

Про що йдеться у рішенні суду

Згідно з інформацією, яку опублікувала Київська міська прокуратура, Національна академія внутрішніх справ у 1998 році від Київської міської ради отримала землю у користування в рекреаційних цілях: для експлуатації бази відпочинку та оздоровлення курсантів. Площа цих ділянок складає майже 30 гектарів, а вартість - близько 1,2 млрд грн. Вони розташовані на 22 км Харківського шосе у Дарницькому районі.

На цих ділянках забудовник SAGA Development Андрія Вавриша зводить ЖК O2 City Village та ЖК O2 Residence. Частина квартир у цих житлових комплексах вже продана. У рішенні суду йдеться про те, що Академія має повернути КМДА ці ділянки землі та "привести їх у придатний для використання стан" та знести наявні на них будівлі. Виконавчим директором у SAGA Development працює Олександр Горган – колишній голова Київської ОДА (2016-2018) та ексдепутат Київської облради (2015-2020) від Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

 

Як Інформатор спробував отримати відповідь щодо земель Академії в МВС України

13 червня ми відправили запит електронною поштою до Міністерства внутрішніх справ України у звичайному для нас вигляді – на фірмовому бланку та з печаткою підприємства – на вказану для запитів електронну адресу. Невдовзі з Управління документування службової діяльності МВС України зателефонували. Там зазначили, що запитувана нами інформація не підпадає під дію Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідно попросили переробити наш документ, прибрати звідти печатку юридичної особи, від якої працює Інформатор, та відправити новий документ на пошту Департаменту документообігу та контролю МВС України (не ту, що для запитів на публічну інформацію).

В Управлінні зазначили, що на відміну від запиту на публічну інформацію, на який мають відповісти у строк до 5 робочих днів, на наш лист можуть відповідати до 30 днів, та наш лист будуть розглядати інші підрозділи у структурі МВС. Але його зареєструють та дадуть відповідь. Далебі, ми можемо і почекати з відповіддю, головне її отримати.

Після цього знову зателефонували з МВС ще раз (але інша людина), вже реєструючи наш документ. Але повідомили, що це не запит на інформацію, адже така інформація не зафіксована та потребує додаткових роз’яснень від Міністерства. Відповідно ми зможемо отримати відповідь у строк до 30 днів. Та запитали, чому на листі стоїть печатка юридичної особи (засновника нашого ЗМІ), яке має не таку ж назву, як ІА «Інформатор». Ми розповіли, що все трохи переробляємо документ як звернення та відправимо на іншу електронну адресу. По розмові ми відправили оновлений документ на вказану електронну адресу.

Зазначимо, що МВС на відміну від інших органів державної влади не має якихось спеціальних скриньок для електронних запитів від ЗМІ. Втім, ми з нетерпінням чекаємо на відповідь з міністерства. А саме нас цікавить, що буде зі збудованими ЖК та власниками квартир у цій нерухомості.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.