За 4 роки проєкт Картка киянина коштував бюджету міста 33 млн грн

Підтримання роботи системи та її модернізація коштують не менше за 8 млн грн на рік, такі дані містяться у системі ПроЗорро

Картка киянина ГІОЦ КМДА
КП "ГІОЦ" має витрачати не лише на підтримання системи, що забезпечує "Картки киянина", а й на її модернізацію

Проєкт "Картка киянина" є досить коштовним для міста. Окрім витрат, необхідних на підтримання системи та забезпечення її функціонування, що коштує 3-4 млн грн щороку, майже кожного року потрібно витрачати ще від 2 до 10 млн грн на модернізацію системи. Це робить "Картку киянина" досить дороговартісним проєктом - з 2020 року вона вже коштувала міському бюджету більше, ніж 33 млн грн.

Забезпечення функціонування "Картки киянина" стає бюджету міста приблизно у 3-3,5 млн грн щороку. Так, 2020-го сума, витрачена на підтримку проєкту, дорівнювала 2,4 млн, 2021-го - вже 2,8 млн грн. 2023 року на роботу системи "Картки киянина" витратили 3,8 млн грн, а цьогоріч сума зросла вже до 4,2 млн грн. Такі дані містить майданчик для проведення електронних закупівель "ПроЗорро".

Але ще більше коштує бюджету Києва проведення модернізації системи, яке, згідно з закупівлями, також проводиться раз на рік. Середньої ціни виконання робіт не існує, проте чим довше відтерміновувати проведення модернізації, тим більшою є підсумкова сума. Таку закономірність можна помітити, зважаючи на те, що КП "ГІОЦ" ("Головний інформаційно-обчислювальний центр", профільний для інформаційних та аналітичних проєктів міста) пропустив один рік та не провадив модернізацію через відсутність пропозицій на тендері.

Так, 2020 року на модернізацію Інформаційно-телекомунікаційної системи "Реєстр утримувачів багатофункціональної електронної картки "Муніципальна картка "Картка киянина" (повна назва лоту) було витрачено 10,2 млн грн. Роботи виконало ТОВ "СІВІС", яке запропонувало провести модернізацію на 250 тис грн дешевше, ніж було визначено напочатку торгів у орієнтовній сумі закупівлі.

Наступного, 2021-го, року на модернізацію витратили 2,4 млн грн, при цьому на конкурс висувалося декілька претендентів, і однне з них, ПП "Югстрой 17", запропонувало виконання робіт дешевше за конкурентів. Втім, його пропозицію вирішили завернути, і перемогла інша компанія - ТОВ "Комп'ютерні інформаційні технології".

2022-го КП ГІОЦ також проводило тендер на модернізацію системи, втім, не відбулися самі торги через відсутність бажаючих взяти у них участь. Тоді очікувана вартість робіт мала б скласти 4,7 млн грн. А вже наступного, 2023-го, року систему модернізували на суму в 7,9 млн грн (перемогу в конкурсі здобуло ТОВ "Ай Ті Груп Україна").

Скільки коштує підтримка "Картки киянина" і чи зроблять проїзд безкоштовним для пенсіонерів Київщини

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що функціонування Картки киянина коштує бюджету Києва 4,2 млн грн на рік. Саме в таку суму оцінюються послуги з забезпечення роботи інформаційно-комунікаційної системи "Реєстр утримувачів багатофункціональної електронної картки" на поточний, 2024 рік. Це випливає з результатів закупівлі, у якій було перезаключено договір із КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр".

Також нещодавно ми писали про те, що у Верховній Раді визріває важлива соціальна ініціатива. Ідея полягає в тому, щоб зробити проїзд у міському транспорті Києва безкоштовним для пенсіонерів, що мешкають у Київській області. Група депутатів вже готує законопроєкт. Ймовірно, механізм буде таким самим, як і для столичних пільговиків - шляхом емісії для нової категорії Картки киянина.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube