Йдеться про мільярди: скандальний забудовник Микитась оцінив щорічні корупційні заробітки керівництва Києва

За оцінкою людини, що чудово знається на будівельних відкатах та тендерних оборудках, кожен рік очільники столиці кладуть до кишені по 15-17 млрд гривень

Корупція Київ Кличко
Яскраві вогні Подільського мосту, що засвітили наприкінці листопада, є одним з найдорожчих об'єктів, коли-небудь зведених у Києві

Скандальний забудовник, екс-голова "Укрбуду" Максим Микитась назвав приблизний корупційний щорічний заробіток керівництва столиці. За його оцінкою, усі незаконні схеми із заробітку грошей приносять приблизно 15-17 млрд грн. При цьому, каже він, на місці одного довгобуду, що був наполовину зданий 2024 року, мають прийти інші будівництва - інакше доходи впадуть.

Про свою оцінку корупційного потоку, що існує у Києві, Максим Микитась розповів у власному Telegram-каналі. Він прокоментував новину про, нібито, будівництво дороги до аеропорту "Жуляни" у столиці, що коштуватиме бюджету міста 1,47 млрд грн (у КМДА вже спростували наміри вести це будівництво у розпал повномасштабної війни - втім, остаточно плани не скасовані).

"Після гальмування кількох крупних лавок з топ корупції, як от Подільський міст, у директораті Києва будуть диверсифікувати потоки крадівництва на "дрібніші" схеми... Аби виходити на звичні 15-17 ярдів на рік собі з бюджету столиці мають постійно працювати кілька десятків більш менш пристойних "потічків", - зазначив Микитась у дописі.

Підрядники у Києві не змінюються роками, хоч на кожному вже по 40-50 кримінальних проваджень

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що у Києві та області в будівельній галузі діють усталені корупційні схеми. Нардепка Ольга Василевська-Смаглюк розповідає: підрядники там не змінюються роками, хоча мають по 40-50 кримінальних проваджень кожен, і продовжують вигравати тендери на будівництво чи ремонти. Змінити цю ситуацію могли б реальні посадки діючих осіб у цих компаніях, та система сама себе захищає, не допускаючи такого розвитку подій.

Також ми писали, що журналісти знайшли масштабні корупційні схеми у відбудові ЖК "Ірпінські Липки", найвідомішої багатоповерхівки Київщини, що постраждала від російського вторгнення. Судячи зі швидкості реакції Київської обласної держадміністрації на це розслідування, вдалося потрапити в "больову точку", оскільки йдеться про інтерес влади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ