Дія найпопулярнішого електронного інструменту киян може припинитися через різні причини, проте не завжди картку потрібно блокувати
Як і будь-який інший “пластик”, якого зараз чимало в гаманцях, Картку киянина можна загубити, вона може бути пошкоджена або вкрадена. В усіх подібних випадках вихід тільки один - замовляти виготовлення нової. І в деяких ситуаціях доведеться якнайшвидше заблокувати її, як це робиться з усіма звичайними банківськими картками.
Загалом, Картка киянина припиняє свою дію, якщо вона була пошкоджена, втрачена, вкрадена або термін її дії, що вказаний на звороті, закінчився. Також картка припинить свою дію, якщо скасується пільга, яку отримував її власник. Або ж він змінив прізвище, ім’я чи місце роботи.
Блокувати картку потрібно у разі, якщо її втрачено чи викрадено - для цього потрібно звернутися до відділення, де вона оформлювалась. Важливий нюанс: якщо картку вже заблокували, її не можна розблокувати назад, навіть якщо вона раптом знайшлася - замість цього виготовляється нова. В усіх інших випадках на кшталт механічних пошкоджень, які заважають зчитувати інформацію з картки, закінчення терміну дії чи зміни ім’я та прізвища, блокування не потрібно.
Для переоформлення картки необхідно звернутися в одне з відділень Ощадбанку. Перевипуск, на жаль, - не надто швидка справа, потрібно особисто приходити до відділення та нести із собою купу документів. Що треба мати для переоформлення:
Також можна подати заявку онлайн через офіційний вебсайт Ощадбанку, але ж забирати виготовлену картку усе одно доведеться особисто, тобто їхати до банківського відділення. До речі, кияни, які мають право на пільги з міського бюджету, отримують картку безкоштовно, для усіх інших картка оформлюється за тарифами Ощадбанку. Видають нову картку впродовж 30 календарних днів з моменту подання документів у паперовому вигляді. Або 14 календарних днів з дня подання документів в електронному вигляді.
Треба зауважити, що транспортний додаток у новій картці потрібно буде активувати окремо. Тож, аби отримана Картка киянина запрацювала для тих, хто користується пільгами для проїзду в громадському транспорті, не треба, як це було раніше, звертатися до служб соцзахисту. Для активації транспортного додатку достатньо звернутися до кас метрополітену на станціях «Майдан Незалежності», «Політехнічний інститут», «Дорогожичі», «Дарниця», де вже є дані про пільги користувачів Картки киянина.
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що функціонування Картки киянина коштує бюджету Києва 4,2 млн грн на рік. Саме в таку суму оцінюються послуги з забезпечення роботи інформаційно-комунікаційної системи "Реєстр утримувачів багатофункціональної електронної картки" на поточний, 2024 рік. Це випливає з результатів закупівлі, у якій було перезаключено договір із КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр".
Також нещодавно ми писали про те, що у Верховній Раді визріває важлива соціальна ініціатива. Ідея полягає в тому, щоб зробити проїзд у міському транспорті Києва безкоштовним для пенсіонерів, що мешкають у Київській області. Група депутатів вже готує законопроєкт. Ймовірно, механізм буде таким самим, як і для столичних пільговиків - шляхом емісії для нової категорії Картки киянина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.