"Військові - не раби": у Києві дружини та родичі захисників вимагають демобілізації через 18 місяців служби

Читать на русском

Дружини, діти та навіть тещі захисників наполягають на змінах до законодавства про мобілізацію

Читать на русском
Мітинг рідних та близьких військовослужбовців
Цього разу через погодні умови мітингувати довелось в підземному переході під Майданом незалежності

Дружини, діти та навіть тещі захисників наполягають на змінах до законодавства про мобілізацію

В суботу, 2 грудня, родичі військовослужбовців знову вийшли на мітинг в центрі Києва. Головною вимогою дружин та дітей захисників є запровадження можливості демобілізації для тих, хто відбув на фронті більше за 18 місяців. Адже наразі в армії служать усі, хто був мобілізований з лютого 2024-го, доки не буде завершений правовий режим воєнного стану.

Мітинг проходить під гаслами "Військові теж втомлюються", "На одних плечах війну не виграти", "Прийшов час інших", "Вимагаємо термінів служби 18 місяців!" та "Військовослужбовці не раби!" Цього разу, зважаючи на погодні умови, дружини та діти військовослужбовців розмістилися в підземному переході над станцією метро Майдан Незалежності. Учасники мітингу обурюються тим, що ухилянти мають право на "спокійне життя", на відміну від їхніх рідних, що взяли до рук зброю. І переконані, що "найкраща мотивація (для військовослужбовців) - знати дату демобілізації".

Одна з дружин військовиків тримає плакат з написом "Мій коханий боронить державу вже 646 днів, його побратими - довше. Дайте їм шанс відновитись!" Донька захисника написала на плакаті "Я втрачаю надію, що обійму тата", теща - "Відпустіть мого зятя додому!" Також є гості з інших міст, зокрема, Дніпра.

Зазначимо, що з моменту початку широкомасштабного вторгнення рф в Україні триває загальна мобілізація. Зокрема, військові залишаються на службі, якщо вони були строковиками чи контрактниками ще до 24 лютого 2022-го. Підстави ж для звільнення військових під час правового режиму воєнного стану суттєво скорочені.

Схожі мітинги відбуваються і в інших містах: Дніпрі, Хмельницькому, Тернополі, Львові, Чернівцях. Рідні військових зібрали підписи для Ставки Верховного Головнокомандувача з вимогою запровадити можливість демобілізації військовослужбовців, які на фронті понад 18 місяців.

Які сьогодні є підстави для демобілізації?

На сьогодні підстав небагато. Це демобілізація за віком (досягнення 60 років або граничного віку знаходження на військовій службі), за станом здоров’я на підставі висновку ВЛК про непридатність, та у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі.

В липні президент підписав два закони, що надають нові підстави для звільнення - за сімейними обставинами та тимчасово непридатним. Проте строки служби під час воєнного стану все одно залишаються великими:

  • 5 років для військових, хто закінчив заклади фахової передвищої військової освіти, чи отримав вищу військову освіту;
  • 2-5 років для тих, хто отримав первинне військове звання після повного курсу підготовки офіцерів запасу;
  • До 3 років рядовими, 3-5 років сержантами та старшинами служать контрактники ЗСУ;
  • До 18 місяців - солдати, матроси, сержанти, старшини, що проходять військову службу в ЗСУ;
  • 1-5 років - інші громадяни;
  • До 1 року - ті, хто на момент призову на строкову службу мають магістерський ступінь вищої освіти.

Ремонти приміщень ТЦК та російські фейки

Нагадаємо, Інформатор раніше писав про те, як у Києві проходять ремонти приміщень територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (військкоматів). Цікаво, що щойно було оголошено тендер про закупівлю, на ТЦК почали скаржитись до Держаудитслужби через "недоцільну витрату коштів під час війни".

Також ми повідомляли про те, що російські мас-медіа почали розповсюдження новини про, нібито, масові звільнення співробітників київських установ та закладів через "масову мобілізацію". Проте виявилось, що новина - фейк, а роботодавці постійно комунікують з ТЦК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.