Історія має значення: киян кличуть долучитися до акції-фотовиставки під будівлею КМДА

Читать на русском

Усіх небайдужих закликають прийти під Київраду, щоб нагадати депутатам про необхідність наділити охоронним статусом усі будинки, яким виповнилось 100 років

Читать на русском
Захист історичних будинків
Активісти виходять на акції-нагадування з фотографіями знищених будинків вже восьму неділю поспіль

Усіх небайдужих закликають прийти під Київраду, щоб нагадати депутатам про необхідність наділити охоронним статусом усі будинки, яким виповнилось 100 років

В неділю, 17 грудня, під будівлею КМДА пройде акція-фотовиставка історичних будинків столиці, що були зруйновані останнім часом. Метою активістів є привернути увагу до проблеми масового знесення пам'яток. Також пам'яткоохоронці хочуть нагадати депутатам Київської міськради про необхідність прийняття рішення про надання додаткового охоронного статусу всім історичним будівлям, які є старші за 100 років.

Долучитися активісти закликають усіх киян, кому небайдужа доля історичних будівель, і обличчя рідного міста. Акція почнеться об 11 годині ранку під гаслом "Статус сторічним!" Також додамо, що аналогічні заходи в форматі "фотовиставки" проходить вже не вперше - активісти виходять на міні-мітинги під КМДА вже восьму неділю поспіль.

Нагадаємо: ініціатива захисту 100-річних будівель виходила від самого ж міського голови Віталія Кличка. Відповідну пропозицію він вніс ще 12 серпня. Питання актуальне, адже підтримку киян отримала і петиція про автоматичний охоронний статус для пам'яток архітектури. Втім, Київська міськрада не поспішає з реалізацією задуму.

Які будинки захистить "сторічний" статус

Для прикладу, під охоронний статус автоматично потрапив би будинок Замкова, що було зведено 1899 року. Наразі садиба, що знаходиться на вул. Івана Франка поблизу ст.м. "Золоті ворота" знаходиться під загрозою знесення - кілька тижнів назад в історичній споруді було демонтовано оригінальні перекриття даху.

Також охорона не завадила би садибі Барбана. Бо не зважаючи на те, що 25 листопада Мінкульт визнав її пам'яткою архітектури, спеціально додавши до Держреєстру нерухомих пам'яток, за процедурою, для збереження будови необхідно отримати ще погодження від київської влади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.