Чоловік через мобілізацію вирішив вивезти дітей за кордон, але колишня дружина проти - що вирішив суд Києва

Читать на русском

Жінка дізналася про наміри чоловіка від дітей

Читать на русском
Суд Києва
Жінка просить суд заборонити виїзд неповнолітніх дітей за межі України без нотаріально посвідченої згоди

Жінка дізналася про наміри чоловіка від дітей

Чоловік хоче вивезти дітей за кордон без дозволу їхньої матері. Його колишня дружина вважає, що таким чином він хоче уникнути мобілізації та отримувати виплати. Жінка категорично проти та вимагає заборонити виїзд. Про це йдеться у рішенні Деснянського районного суду Києва, опублікованого 29 травня 2024 року.

Подружжя перебувало у шлюбі, який розірвали 09.08.2021 року рішенням Деснянського районного суду Києва. Вони мають двох дітей. 30 березня 2021 року сторони уклали нотаріально посвідчений договір, умовами якого визначено, що діти проживають із матір'ю, а чоловік сплачує аліменти та має право на побачення з неповнолітніми. Останні декілька місяців вона стала звертати увагу на зміни у поведінці дітей. Після спілкування з'ясувалося, що він неодноразово повідомляв, що вони скоро поїдуть з ним за кордон без матері. На усне прохання жінки до колишнього чоловіка не вивозити дітей за кордон, він прямо не відповів, а лише запевнив, що все робить аби дітям було краще. Проте така відповідь непокоїть її та вона вважає, що колишній чоловік здатний вивезти дітей без згоди матері за кордон. Проте це може зашкодити їм, оскільки вони мають тісний та сталий зв'язок з нею.

Переважно батько з дітьми час не проводить, а частіше залишає їх зі своїм батьками, а сам з'являється лише, коли потрібно дітей відвезти до матері. Діти розповіли матері, що якогось разу, коли батько привіз їх до себе, він десь поїхав у своїх справах, а дітей залишив вдома самих без нагляду дорослих на тривалий час. Під час такого залишення трапився випадок, з невідомих причин у будинку, де перебували самі діти, впало та розбилося велике скло, яке поранило Гліба. Діти сильно злякалися, після таких подій жінка була змушена звернутися до дитячого психолога. На її думку, великою ймовірністю такого виїзду є уникнення мобілізації та надалі отримувати значні соціальні виплати за кордоном як біженець з України, на утриманні якого є неповнолітні діти.

"30 березня 2021 року між сторонами було укладено нотаріально посвідчений договір між батьками про сплату аліментів на дітей, виховання та утримання дітей, здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов'язків, який ним не порушувався. Відповідач перебуває на обліку у військовому комісаріаті Деснянського району Києва, законних підстав для перетину кордону під час воєнного стану не має, не виїжджав, не планує виїзд за кордон та нікому не повідомляв, що планує виїзд за кордон. Відповідач офіційно працевлаштований в Україні, має постійний дохід, з якого сплачує аліменти, комунальні послуги та інші платежі за квартиру, яка належить йому на праві власності та, в якій фактично проживає позивачка та діти, та не потребує соціальних виплат ні в Україні або за кордоном. Він вважає твердження позивачки наклепом, оскільки не містять фактичних даних та принижують його гідність, честь та ділову репутацію. Лікар-психолог проводила оцінку стану неповнолітніх дітей без його присутності, використала у своїй діяльності не затверджені Міністерством охорони здоров'я України методи оцінки та не є експертом" - вказує сторона чоловіка.

 Що вирішив суд?

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Вона не надала доказів, які б вказували на фактичне вчинення колишнім чоловіком будь-яких дій спрямованих та вивезення дітей за межі України, так і на загрозу вчинення таких дій.

"З огляду на те, що у цій справі позивачкою не доведено існування ризику викрадення (незаконного переміщення) дітей, які мають звичайне місце проживання в Україні, суд вважає позовні вимоги про заборону виїзду неповнолітніх дітей за межі України без згоди матері необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню", - наголосив суд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.