Юрист та автомайданівець Вадим Валько каже, що підписати контракт із ЗСУ та служити у власноруч підібраному військовому підрозділі допомагають школи підготовки до війська для цивільних
Відомий у Києві юрист Центру протидії корупції, автомайданівець Вадим Валько розповів, як діяти коректно, щоб підписати контракт із ЗСУ та служити у власноруч підібраному військовому підрозділі. Ефективним інструментом є Школа підготовки до війська для цивільних, у випадку з Вальком - "Зесики 9¾". За три місяці там роблять вишкіл для цивільких, хто має бажання долучитися до лав ЗСУ, чи просто бажає отримати базові військові знання: у ТЦК звертають на це особливу увагу і дозволяють оформлення на службу згідно з відношеннями від військових частин.
Про власний досвід підписання контракту із ЗСУ розповів у Facebook Вадим Валько, що до останнього часу працював юристом Центру протидії корупції. 31-річний киянин зазначив, що шукати місце для служби почав ще на початку року.
"Дізнавався по знайомих, які служать, кидав резюме, проходив співбесіди. В результаті служба в тилу (хоча розумію, що це армія і все може змінитися досить швидко). Паралельно зробив чек-ап здоров'я і сходив до стоматолога", - написав Валько.
Військовослужбовець додав, що декілька місяців ходив до тренажерної зали та Школи підготовки до війська для цивільних. Він обрав для себе "Зесики 9¾" - це одна з подібних волонтерських організацій, що робить вишколи для киян, хто бажає долучитись до лав ЗСУ та бажає отримати базову військову підготовку (чи просто хоче знати, як правильно тримати автомат).
"По вихідних вчилися працювати на мавіках, також вчили тактику, CQB (Close Quarters Battle, тактика ближнього бою - англ), мінно-вибухову, основи поводження зі зброєю, двічі їздили в тир (AR15 5,56 і АК 7,62), мали дуже крутий день основ такмеду від Тактичної медицини - Північ. Це все дало нормальну таку впевненість потім на БЗВП (базова військова підготовка - Ред.)", - розповів Вадим Валько.
Та найголовніше, військовослужбовець зазначив, що його служба проходитиме у тому підрозділі, який він обрав самостійно. У ТЦК, каже він, уважно дослухались до побажань усіх побратимів, з ким він проходив курс у "Зесиках 9¾", та нормально сприйняли "відношення" від військових частин (документ-запрошення проходити службу у конкретному підрозділі).
"Етап ТЦК/ВЛК пройшов чітко, взагалі ніяких питань... Відношення для контрактників (у випадку людей, з якими навчався) працюють наче без проблем, всі потрапляють туди, куди й хотіли", - додав юрист.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про депутатів Київради, хто, не чекаючи на повістки від ТЦК, пішов до лав ЗСУ, щоб захищати країну та своє місто. Виявилося, що серед усіх політсил, чиї представники взяли до рук зброю, найбільший відсоток має фракція Голосу, а загалом проходять службу 23% депутатів Київської міської ради.
Також ми розповідали про те, що списки для оповіщення киян, що підлягають мобілізації, створюють не у ТЦК та СП, а безпосередньо у Міністерстві оборони. Саме там розробляють алгоритми, за якими до списків вносять ті чи інші категорії військовозобов'язаних. А вже "на місцях" формують самі повістки та слідкують за їхньою доставкою та явкою оповіщених до ТЦК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.