Побачити результати роботи "Київтеплоенерго" та ще десятків підприємств неможливо через провадження, відкриті ДБР, Нацполіцією, БЕБ та іншими органами, стверджують фахівці
У Києві склалася ситуація, за якої отримати доступ до результатів роботи комунальних підприємств надзвичайно складно через наявність кримінальних справ. Відтак, видача будь-якої детальної інформації від підприємств просто заблокована слідчими Держбюро розслідувань, Бюро економічної безпеки, Нацполіцією тощо. Причому це стосується не одного і не двох комунальних підприємств, а є проблемою системною. Про це 29 лютого розповідає Інформатор.
Про це розповів у коментарі Інформатору очільник Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко. За його словами, серед більш, ніж 1400 комунальних підприємств та закладів столиці (включаючи школи та лікарні) чимало є фігурантами різноманітних розслідувань. І це блокує оприлюднення даних про ефективність їхньої роботи.
"Насправді, їх "захищають" 8-9 структур. Так, відповідаючи на офіційні запити від органів влади, громадськості, народних депутатів вони посилаються на різного роду кримінальні справи, щоб не розкривати результати власної роботи", - розповів "Інформатору" Попенко.
У якості прикладу наводить запити, які направляв до Держаудитслужби з приводу перевірок "Київтеплоенерго" народний депутат, екс-міністр з питань ЖКХ Олексій Кучеренко. Так, за словами самого депутата, підсумки аудиту, проведеного Держаудитслужбою на "Київтеплоенерго", не дають побачити ДБР, БЕБ, Нацполіція, Київська міська та ще три районні прокуратури.
"Погодьтеся, це - повний маразм, коли навіть депутат, голова ТСК не може отримати доступу до цих документів... Відбувається "договірняк", - пише сам Кучеренко у Facebook.
Нагадаємо, після того, як стало відомо про призупинку будівництва об'єктів "Київміськбудом" і про важку фінансову ситуацію на підприємстві, Віталій Кличко вирішив провести заміну керівництва компанії. Так, 8 лютого мер пообіцяв, що вже нові очільники невдовзі розкажуть, як планують відновлювати будівництво - та, яким би не був сценарій, для нього потрібні величезні кошти обсягом у 10 млрд грн.
А тим часом, КП "Київзеленбуд" планує створити у Києві 20 нових скверів, ще 30 - відремонтувати. А також розробити новий реєстр, у який включать усі дерева, що ростуть у столиці - на ці цілі витратять десятки мільйонів гривень.
У цьому відео обговоримо Запорізький напрямок, чи залишиться він найгарячішою точкою або ж його варто розглядати як лише одну з багатьох можливих напрямків . А говорити про це будемо з ветераном війни Юрієм Гудименком. Долучайтеся до перегляду, щоб почути думку експерта.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.