Київські комунальники заплатять 115 тисяч за прогноз погоди, замість того щоб просто подивитись на сайті Гідрометцентру

КП "Київтеплоенерго" витратить гроші на прості прогнози погоди, у тому числі - у літній час, коли у цьому немає жодної потреби

Закупівлі комунальних підприємств Києва
КП "Київтеплоенерго" закуповує інформацію, яку легко знайти на метеорологічних ресурсах

Київське КП "Київтеплоенерго" збирається витратити 115 тисяч гривень на отримання інформації, яка і без будь-яких закупівель доступна в Інтернеті. Йдеться про щоденні прогнози погоди, прогноз середньодобових температур і інформацію про штормові попередження. Відповідний тендер виграв Український гідрометцентр ДСНС.

Одну з найдискусійніших державних закупівель виявив Інформатор на сайті ProZorro. Йдеться про інформаційні послуги, які закуповує КП "Київтеплоенерго". Дані про укладення договору було опубліковано 16 лютого 2024 року, у документі йдеться про постачання замовникові "спеціалізованих інформаційних послуг у сфері гідрометеорології" та "науково-технічні послуги в галузі інженерії".

Простою мовою, комунальники замовили щоденні прогнози погоди. Згідно з документом, вони кожного дня до 14 години отримуватимуть прогноз погоди на 1-3 доби у Києві (зазначено дві електронні адреси), також на ці адреси має поступати спеціалізований прогноз на 4-5 діб та "консультативний" - на 6-10 діб має надходити щоп'ятниці. Ще однією задачею Гідрометцентру буде постачати КП дані про штормові попередження при виникненні ускладнень, а також прогнозувати середньодобові температури (на 1-5 та на 6-10 діб).

Згідно з кошторисом, щомісяця "Київтеплоенерго" сплачуватиме 2,9 тис грн за спеціалізований прогноз погоди на 1-3 доби, ще 3,4 тис. грн - за такий саме прогноз на 4-5 діб. 1,3 тис. грн коштуватиме "консультативний" прогноз погоди на 6-10 діб, стільки ж - прогноз середньодобових температур, а ще по 1,2 тис. грн щомісяця платитимуть лише за інформацію про штормові попередження. Таким чином, щомісяця комунальники встрачатимуть 13,2 тис. грн на електронні листи від метеорологів (включаючи НДС).

Абсурдність цієї закупівлі полягає в тому, що уся інформація, потрібна комунальникам для роботи, знаходиться у відкритому доступі на сайті того ж Гідрометцентру. Є й дані про поточну погоду, і про наступні 5 діб, і прогнозні дані, і навіть попередження про несприятливі погодні умови чи гідрологічні явища. Систематизувати температурні дані, отримавши прогноз середньодобових температур, можна за допомогою застосунку "калькулятор" на комп'ютері, а для більш просунутих користувачів пакету "Microsoft Office" - у програмі "Excel", додавши відповідні цифри до таблички.

До того ж, дані про погоду, температурні показники та несприятливі умови потрібні КП "Київтеплоенерго" лише у холодну пору року. Навіщо комунальникам, що відповідають за тепло у помешканнях киян, інформація про середньодобові температури у травні чи липні - питання риторичне. Враховуючи, що зазвичай опалювальний сезон триває з 15-16 жовтня до кінця березня, зберегти можна половину суми, запланованої на "інформаційні послуги".

Відтак, можна отримати будь-яку інформацію просто онлайн, зекономивши 13,2 тис грн на місяць (115 тис на рік - враховуючи, що два місяці у 2024-му вже було пропущено). Для цього потрібно просто відкрити на робочих комп'ютерах сайт Гідрометцентру, посилання на який для найбільш кмітливих та допитливих комунальників залишаємо просто у цій публікації.

Як правильно платити за тепло: пояснення від Київтеплоенерго та судові скарги

Нагадаємо, днями Інформатор писав про рішення суду щодо звернення киянки, незадоволеної платіжкою за гарячу воду. Вона вимагає у "Київтеплоенерго" скасувати незаконні нарахування у обсязі трохи більше ніж 3 тис. грн. Своєю відповіддю комунальне підприємство не визнало незаконність повторного перерахунку, відмовилось скасувати нарахування.

Також ми детально розповідали про пояснення від "Київтеплоенерго" про те, як киянам нараховують плату за тепло. Загалом тариф на опалення становить 1 654,41 гривні за Гкал. Водночас чимало жителів можуть платити за тепло менше. Йдеться про будинки, які виконали енергоефективні заходи.

Росія надсилає сигнали Заходу про свою готовність до переговорів. Цю позицію спочатку висловив у приватному інтерв'ю путін, а пізніше підтвердили Небензя в ООН та голова МЗС росії Лавров. Щодо цих заяв має свою думку відомий політолог Андрій Золотарьов. Чи це лише продовження традиційної риторики росії, чи намагання привернути увагу Заходу до діалогу, чи навіть спроба створити платформу для майбутніх переговорів з можливим президентом США, який, можливо, буде представником республіканської партії? Докладніше про це розповість у відео Андрій Золотарьов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ