В одному з районів столиці ЖЕК тероризує жильців, виставляючи рахунки за теплопостачання у кілька разів більше, ніж передбачено загалом для населення, при цьому будинок де-юре ніде не зареєстрований
ЖЕК "Гарт-Інвест №1" нараховує мешканцям ЖК «Грюнвальд» незрозумілі борги і шантажує відключенням комунальних послуг. При цьому будинок не введений в експлуатацію. Про ситуацію, яка склалася в багатоповерхівці , її жителі розповіли 23 лютого журналістам телеканалу "Київ". Виявилося, що будинків-привидів в столиці зо три сотні.
Будинок житлового комплексу "Грюнвальд" розташований в Святошинському районі столиці. Він обслуговується ЖЕК «Гарт-Інвест № 1», який наразі вимагає від мешканців сплатити майже мільйон гривень боргу за теплопостачання. Люди не розуміють, звідки він взявся і чому їм погрожують вимкнути електропостачання.
«Дивіться, пишуть - сплатити, щоб не вимкнули електропостачання. Будинок повністю на електриці. Я живу на 25 поверсі. У мене двоє дітей, ходити на 25 поверх з дітьми це дуже-дуже важко», - розповіла журналістам мешканка будинку.
Люди вважають, що це не їхні борги – ЖЕК, ймовірно, ще когось обслуговує. Це, припускають вони, схема. А ще раніше тут ввели систему авансових платежів за комунальні послуги.
"Тепло дали пізніше і весь час це під тиском, що ми вам не дамо тепло, якщо ви не заплатите наперед щось. Щоб отримати тепло, ми сплатили по три тисячі гривень авансом. Кожного року це ультиматум», - обурені люди.
За невиконання ультиматумів ЖЕК погрожує жителям будинку ще й знеструмленням. А це значить, що може вимкнутися абсолютно все. При цьому, за тепло мешканці цього будинку сплачують в кілька разів більше , ніж передбачено для населення.
«Наприклад, за січень мені нарахували за комерційним тарифом 7 тисяч 70 гривень. Це непомірні кошти. Займаються тарифним терором - от і все. Це просто цинічне знущання над мешканцями», - переконана одна з мешканок будинку.
Перейти на прямі договори з постачальниками комунальних послуг мешканці не можуть. Бо виявляється, що де-юре будинку немає.
"Будинок не введений в експлуатацію, не може створити ОСББ і відповідно ОСББ не може заключити прямі договори з цими компаніями. Сім років не вводять в експлуатацію з невідомих причин. Забудовник не йде з нами на контакт, щоб ми розуміли - чому нас не вводять в експлуатацію. У будинку немає фізичного адресу. Ми - будинок привид. Ми підозрюємо що це шахрайська схема відмиву грошей для власного збагачення саме нашим забудовником та його кишеньковим ЖЕКом», - припускають жильці дому.
Як ситуацію пояснюють у забудовника и керуючої компанії - журналісти не дізналися. В розпал робочого дні офіс на замку. Телефон інженера не відповідає. А за юридичною адресою такої фірми немає вже років п'ять.
За словами експерта з комунальних справ Олега Попенка, таких будинків, повністю чи частково не введених в експлуатацію, тільки в Києві більше 300.
«Думайте, багато думайте перед тим, як купувати квартиру від забудовника. Плюс до цього - підвищенні платіжки за комуналку і невідомо які приписки в платівках», - попереджає він.
Щодо мешканців ЖК "Грюнвальд", то Попенко порекомендував їм готувати грунтовну заяву до правоохоронців.
Сьогодні поговоримо з Наталією Гуменюк про ймовірність спроби наступу росіян, зокрема на Херсон, і можливі наслідки для супротивника. Також розглянемо ситуацію на Чорному морі і можливість відтіснення росіян, щоб запобігти їхнім морським нападам. Речниця Сил оборони півдня України розповість нам про це. Приєднуйтеся до перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.