Хрест із храму у Києво-Печерській лаврі не падав, його обережно демонтували, щоб запобігти руйнуванню через негативний вплив від ворожих атак на Київ
Хрест із Церкви Всіх Святих у Києво-Печерській лаврі не падав, його обережно демонтували, щоб запобігти руйнуванню. Плутанина ж виникла через повідомлення ДСНС напередодні, з якого можна зробити висновок про падіння хреста. Найближчим часом його відреставрують і встановлять на місце.
Про демонтажні роботи розповіли в Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра", коментуючи появу у соцмережах численних повідомлень, що завалився хрест одного з храмів і це, мовляв, поганий знак. У заповіднику зазначили, що постійні ракетні атаки на Київ критично впливають на стан історичних пам'яток.
"Вибухові хвилі, сейсмічні коливання та вібрації, спричинені обстрілами, можуть завдавати прихованої, але незворотної шкоди архітектурним об'єктам", — йдеться у повідомленні.
Тож, як пояснили у Лаврі, хрест з Церкви Всіх Святих вирішили зняти й відреставрувати, аби запобігти подальшому руйнуванню. А демонтаж здійснили рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій України під координацією Якова Діхтяра, головного архітектора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра.
"Найближчим часом хрест буде відреставровано і встановлено на місце, — зазначили у заповіднику.
Там також розповіли, що Церква Всіх Святих, як і весь комплекс Києво-Печерської лаври, є об'єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебуває під загрозою. Ще з 1980-х років пам'ятка потребує комплексної реставрації. У 2024 році ЮНЕСКО долучилося до розробки науково-проєктної документації для проведення робіт.
"Ця робота є частиною міжнародного проєкту ЮНЕСКО/Цільового фонду Японії "Підтримка України в галузі культури та освіти через ЮНЕСКО". У його межах передбачено не лише оцінку збитків і захист пам’яток, а й додаткові заходи безпеки", - розповіли в заповіднику, додавши, що днями представники ЮНЕСКО підтримали ініціативу встановлення датчиків моніторингу стану Всіхсвятської церкви, які допоможуть відстежувати вплив вибухових хвиль від російських обстрілів, бічних навантажень та можливі осідання фундаменту.
Нагадаємо, напередодні Інформатор розповідав про те, що у Лаврському провулку сталося надзвичайна подія: на куполі одного з храмів Києво-Печерської Лаври пошкодився хрест. Рятувальники ДСНС вчасно здійснили демонтаж конструкції, використовуючи автоколінчастий підйомник для безпечного спуску хреста.
Також ми писали про те, що церемонія "Дзвін пам’яті та надії: 11 років війни" зібрала у Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" родини військовополонених, духовенство та небайдужих українців. Ця подія стала символом незламності й надії на повернення додому кожного, хто перебуває в катівнях росіян. З цієї нагоди зранку 23 лютого у Лаврі пролунав дзвін - били одразу 11 разів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.