Столичні посадовці розповіли, що споруда зазнала хуліганських дій ще в грудні 2024-го, а замінювати скляну панель на нову не стали, бо робити це поки не дозволяє температура повітря
На знаменитому "Скляному мосту", урочисто відкритому Віталієм Кличком ще 2019 року, знову утворилися тріщини. Дефект помітили у вівторок, 4 березня 2025-го, а виник він на верхньому шарі скла. Нині ділянку мосту, де поверхня вкрилася сіткою з тріщин, вже відгородили, зайти на неї неможливо. Та й конструкція скляного "сендвіча" виключає руйнування через тріщини лише одного шару: відтак, заходити на міст і гуляти ним цілком безпечно.
Про тріщини на одній зі скляних панелей на знаменитому "Скляному мосту", що розташований між Володимирською гіркою та Аркою свободи українського народу, повідомили самі кияни у соцмережах. Один з користувачів виклав коротенький ролик, на якому видно, що одна зі скляних поверхонь вкрилася сіткою з тріщин - відтак, не витримав верхній шар скла (сама панель є "сендвічем", складеним з кількох скляних блоків, а усі вони водночас не тріскаються - перевірено під час ракетного удару поряд з мостом у 2022 році).
Втім, біля небезпечного місця комунальники все ж встановили огорожу з червоних та білих "фішок". Вони стоять щільно одна до одної й не дозволяють охочим підходити близько до небезпечної ділянки мосту. Зазначимо, що саму споруду неодноразово критикували саме через появу тріщин на склі - найперший раз це сталося буквально у перші ж дні після її відкриття, що тоді викликало обурення громадськості. Тоді столичні посадовці пояснювали це актами вандалізму - подейкували навіть, що хтось розважався, стріляючи по скляним поверхням мосту.
Тим часом, у КМДА вже повідомили, що одне зі скляних покриттів на мосту зазнало пошкодження вандалами. Умисні дії, кажуть посадовці, потрапили на камери відеоспостереження, а виявили пошкодження ще в грудні 2024-го.
"Ситуація на контролі комунального підприємства «Київавтошляхміст». Підприємство вже замовило скло та очікує на сприятливі погодні умови для проведення заміни", - додали у КМДА.
Також посадовці запевнили: скляні конструкції виготовлені з багатошарового триплексу, що забезпечує їхню безпечність навіть у разі пошкодження. Водночас процес заміни скла вимагає стабільної плюсової температури. Це, кажуть, пов'язано з фізичними властивостями матеріалів - за низьких температур скло й монтажні матеріали змінюють свої геометричні параметри, що може призвести до подальших деформацій.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що на новому "хвилястому" пішохідному мосту, що сполучає Оболонську набережну і парк "Наталка" з Оболонським островом, почали розходитися металеві конструкції. Мова про поручні - металеві частини конструкції розширилися і вже майже вийшли з призначених для цього пазів. Втім, архітектор мосту, відомий столичний зодчий Андрій Миргородський закликає не панікувати: каже, всі "тривожні зміни" - у рамках норми.
Крім того, нещодавно ми розповідали, що міський голова Києва пообіцяв частково відкрити рух Південним мостом, який був перекритий з безпекових міркувань ще з 2022 року. Тим самим, він, ймовірно, пробує перехопити ініціативу в очільника КМВА Тимура Ткаченка, який зробив аналогічну обіцянку ще тиждень тому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.