В ТЦК Києва розповіли, де військкоми мають право роздавати повістки й чому вони працюють на блокпостах

Законодавство України не визначає конкретні місця вручення повістки, тому у ТЦК кажуть, що це може відбуватися будь-де

Повістки в Києві
В Дарницькому ТЦК Києва підтвердили, що на блокпостах можна отримати повістку від військкомів

У Дарницькому ТЦК Києва заявили, що повістку військовозобов'язаним можуть вручити де завгодно - на вулиці, в спортзалі чи кафе. Також повістки видають на блокпостах, там, окрім поліцейських, працюють ще й військкоми за наказом коменданта. При цьому силою доставляти чоловіків до військкоматів представники ТЦК права не мають.

Про це в інтерв'ю виданню "Вечірній Київ" розповів начальник мобілізаційного відділення Дарницького районного у м. Києві ТЦК та СП Володимир Новосядлий. Він пояснив, що закон не передбачає конкретне місце, де вручати повістки, тому це може відбуватися у будь-якому громадському місці.

"Ну а чому ні?! Законодавством не визначено конкретно місця вручення повістки. Заходи з оповіщення населення здійснюються і за домашніми адресами, за місцем роботи (є відповідні обов’язки у керівників підприємств, установ та організацій стосовно виконання цих заходів), та й будь-де", - сказав Новосядлий.

Він додав, що працівники ТЦК також працюють на блокпостах. У Києві є виданий наказ коменданта, де працівників територіальних центрів визнали уповноваженими особами на здійснення перевірки документів у осіб.

"Працівники ТЦК спільно з прикордонниками, поліцією, національною гвардією та іншими структурами залучаються до виконання на блокпостах заходів з виявлення осіб, які ухиляються від постановки на військовий облік, від призову в рамках мобілізації. Якщо виявляють таких осіб, то їм вручають повістку на явку до територіального центру з метою уточнення облікових даних", - заявив Володимир Новосядлий.

Заступник голови Дарницького ТЦК також пояснив, що правоохоронці зупиняють людей та перевіряють документи не без причини. Адже будь-хто в натовпі може виявитися російським агентом.

"Потрібно зрозуміти, що у нас країна у воєнному стані. Серед нас може ходити хто завгодно і з будь-якими намірами. Ми ж бачимо звіти СБУ, що затримали навідника, корегувальника, якогось інформатора. Вони серед нас, у цивільному одязі. Тому перевірка правоохоронними органами - це норма, тому що насамперед це питання безпеки. Якщо цього не робити, то може бути багато неприємних наслідків", - каже Новосядлий.

Водночас працівники ТЦК не мають права силою забирати людину до військкомату. Затримання належить до компетенції поліції.

"Представники ТЦК можуть пропонувати особі або пройти, або проїхати, щоб уточнити тут і зараз облікові дані в ТЦК. Питання щодо затримання осіб належить до компетенції Національної поліції. Якщо особа відмовляється, явно ухиляється від призову, викликається поліція, або ж представники ТЦК спільно з поліцією працюють. Далі складають протоколи про те чи інше порушення, яке сталося. Затримати особу може національна поліція в рамках адміністративного затримання. Нам (ТЦК - ред.) такі повноваження законодавство не надає", - заявив представник ТЦК.

Новосядлий додав, що взагалі ніхто нікого нікуди не повинен тягнути. Бо обов'язок громадянина - прийти й уточнити свої дані. Якщо хтось не підлягає мобілізації, то нехай надає необхідні документи.

В Україні з'являться електронні повістки

Новий проєкт закону про мобілізацію, який 30 січня зареєстрували у Раді, передбачає, що повістки військовозобов'язаним можуть надсилати через електронний кабінет. У такому разі прибути до військкомату треба буде протягом трьох днів після вручення електронної повістки, день відправки враховується.

За словами народного депутата Ярослава Железняка, нова редакція законопроєкту про мобілізацію може набрати чинності не раніше березня. Спочатку буде подання альтернативних ініціатив, розгляд урядового документа в оборонному комітеті Верховної Ради та винесення на голосування у першому читанні. Це станеться не раніше 7 лютого. Друге читання законопроєкту може відбутися не раніше 22 лютого. А з урахуванням подання нардепами правок та можливої постанови, що тимчасово заблокує підписання ініціативи спікером Ради та президентом, а також перехідного періоду, закон набере чинності лише навесні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ