Хлопці, сьогодні в Києві роздають повістки біля магазину, метро, приходьте, отримуйте: робота та мрії очільника ТЦК

Читать на русском

У разі неявки особи до ТЦК матеріали направляють до Національної поліції

Читать на русском
Мобілізація, Київ
У разі неявки особи до ТЦК матеріали направляють до Національної поліції

У разі неявки особи до ТЦК матеріали направляють до Національної поліції

Хто і де має повноваження роздавати повістки, чи можуть затримувати людину на вулиці, що говорять закони та чому ухилення є небезпечним? Відповіді на ці питання дав заступник начальника — начальник мобілізаційного відділення Дарницького районного у м. Києві територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Новосядлий виданню «Вечірній Київ».

Про права київських ТЦК і обов’язки військовозобов’язаних

Володимир Новосядлий підтвердив в інтерв'ю, що працівники ТЦК залучаються до роботи на київських блокпостах.

«Так, ми залучаємося до роботи. У місті Києві є виданий наказ коменданта, де визначені працівники територіальних центрів визнані уповноваженими особами на здійснення перевірки документів у осіб», - сказав він.

Новосядлий пояснив, що є відповідна постанова Кабінету Міністрів про затвердження порядку перевірки документів у осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень та житла. Це Постанова №1456 від 29 грудня 2021 року, згідно якої уповноважена особа має право вимагати в особи пред’являти документи й не лише.

«Це заходи з виявлення осіб, які ухиляються від постановки на військовий облік, від призову в рамках мобілізації. Працівники ТЦК спільно з прикордонниками, поліцією, національною гвардією та іншими структурами залучаються до виконання цих заходів на блокпостах. Якщо виявляють осіб, які ухиляються від мобілізації, то їм вручають повістку на явку до територіального центру з метою уточнення облікових даних», - зауважив Новосядлий.

При цьому представники ТЦК не мають права на затримання осіб.

«Представники ТЦК можуть пропонувати особі або пройти, або проїхати, щоб уточнити тут і зараз облікові дані в ТЦК. Питання щодо затримання осіб належить до компетенції Національної поліції», - розповів військовий.

Новосядлий додав, що якщо особа відмовляється, явно ухиляється від призову, викликається поліція, або ж представники ТЦК спільно з поліцією працюють. Далі складають протоколи про те чи інше порушення, яке сталося. Затримати особу може національна поліція в рамках адміністративного затримання.

«Нам такі повноваження законодавство не надає. Не задача ТЦК займатися розшуковими діями і якось витягувати громадянина з квартири, роботи чи іншого місця. Це обов’язок громадянина прийти й уточнити свої дані. Якщо він не підлягає мобілізації, то нехай надасть необхідні документи», - сказав Новосядлий .

Про ухилянтів і як з цим боротися

Володимир Новосядлий ,перш за все, розділив поняття «звільнення від мобілізації» та «ухилення». Бо це кардинально різні речі, сказав він. Звільнення від мобілізації визначено в статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

«Там визначено виключений перелік підстав, які звільняють осіб від мобілізації. Наприклад, бронювання працівників за державними органами влади, підприємствами, установами, організаціями. Звільнення за станом здоров’я та сімейними обставинами. Наявність трьох дітей, дитини з інвалідністю, дружини чи одного з батьків з інвалідністю першої чи другої групи у разі відсутності осіб, які могли б здійснювати догляд і так далі. У статті детально це розписано», - сказав він.

А щодо ухилення від мобілізації, то Новосядлий пояснив, що у разі неявки особи до ТЦК матеріали направляють до Національної поліції. Вони з’являються у базі даних як розшукувані особи. Згідно з Постановою 1487 Національна поліція має затримати та доставити до ТЦК військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративне правопорушення для складання протоколу.

«Поліція відпрацьовує свій алгоритм дій, і потім таких осіб нам доставляють. Складається протокол про адміністративне правопорушення. Якщо особа заявляє, що вона не бажає спілкуватися, то це вже явний факт ухиляння від мобілізації. За це передбачено кримінальну відповідальність. Складають відповідні документи й матеріали подають на досудове розслідування стосовно ухиляння. У нас є певне напрацювання із цього приводу. Є вже рішення суддів та кримінальне покарання», - розповів Новосядлий.

А відносно телеграм-каналів, таких як «Повістки Києва», то він вважає, що ворог це також використовує проти нас як зброю.

«З однієї сторони неприємно бачити те, що є певна кількість боягузів, які не готові виконувати свої обов’язки як громадян України. Розчаровує, що їх велика кількість. Причому вони дуже щиро про нас відзиваються, навіть з ненормативною лексикою. Я вважаю, що ворог це також використовує проти нас як зброю. Моя думка, що потрібно з цим щось робити. Мені б хотілося, щоб телеграм-канали звучали таким чином: «Хлопці сьогодні роздають повістки біля магазину, метро, приходьте, отримуйте», - сказав військовий.

Новосядлий каже, що треба проводити певну інформаційну політику і нагадувати населенню, що ми у війні з сильним ворогом.

«Моя позиція така: якщо наше покоління не вирішить це питання, то його доведеться вирішувати майбутнім поколінням. Або, в іншому випадку, Україна, як держава, не буде існувати», - сказав очільник районного ТЦК .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.