В розмінуванні є гроші: в НАУ пропонують по 3 тисячі доларів для авторів цікавих ідей зі знешкодження мін

Читать на русском

Наприкінці березня в Авіаційному університеті пройде "воркшоп", де студентським колективам, а також іншим розробникам дадуть змогу захистити свої проєкти та поборотися за гранти для продовження роботи

Читать на русском
Ідеї пристроїв задля проведення розмінування
Студентам, та й усім охочим, запропонують позмагатися за грант від вишу

Наприкінці березня в Авіаційному університеті пройде "воркшоп", де студентським колективам, а також іншим розробникам дадуть змогу захистити свої проєкти та поборотися за гранти для продовження роботи

20 березня у Національному авіаційному університеті пройде воркшоп від операторів розмінування. Фахівці розкажуть про досвід та новітні технології. Але очікують на фідбек і від винахідників: кожному, чия ідея викличе захоплення чи, принаймні, буде варта доопрацювання обіцяють виділити на розробку по 3 тисячі доларів.

Про проведення воркшопу повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова, яка працює проректоркою з наукової роботи та інноваційного розвитку Національного авіаційного університету. Вона каже: існує легенда, що в темі розмінування "є купа грошей", які можна досить легко заробити - варто лише придумати "якусь штуку", яка допоможе розміновувати.

"Якщо не спілкуватися із саперами, то фантазії вистачає на дві речі - гусеничиний робот з металошукачем і коптер, на якому висить металошукач. Що одне, що інше вже викликає посмикування ока в операторів розмінування", - іронізує Ксенія Семенова.

Депутатка повідомила, що у її Alma Mater 20 березня пройде воркшоп від операторів розмінування: винахідникам розкажуть, як саме проводиться розмінування, зокрема, на фронті, якими є реальні технічні задачі, що потребують негайного рішення тощо. Крім того, кожен бажаючий зможе запропонувати власну ідею.

"Ідеї, які можна довести до пристойного і корисного прототипу отримають по 3к баксів на, власне, допрацювання цих ідей. Ідеальна модель для тих, хто ще не готовий свої винаходи продавати, але дуже хочеться). На пітчі запрошуємо студентські, університетські команди. Але, як всі успішні команди, це може бути мікс різних людей. Це не має бути прототип. Приходьте із концепцією, над якою ви готові працювати, але вам треба трошки менторської, трошки фінансової підтримки", - запрошує Семенова у Facebook.

Нагадаємо, потенційно забруднена мінами територія України наразі складає 156 тис кв.км. - за даними від ДСНС України, вона становить приблизно 25% від загальної території. За час, що пройшов з початку вторгнення російських загарбників, цю площу вдалося зменшити на 18 тис кв.км.

Українці винайшли безпілотну машину для розмінування: як вона працює

Нагадаємо, в лютому під Бучею у Київській області проходили випробування безпілотної машини для розмінування українського виробництва. Це вже третя модель, яка є результатом спільної роботи компанії E Farm Pro та сумських виробників сільськогосподарської техніки — заводу Кобзаренка. У процесі випробувань машина підняла протитанкову міну, заглиблену на 20 см у землю. Міна вибухнула, не пошкодивши саму техніку. Машина на дистанційному керуванні, тож "кермувальнику" нічого не загрожувало.

Також вчергове застерігаємо від відвідування лісів цієї весни - адже, по-перше, на Київщині продовжує діяти відповідна заборона (на транспорті також не можна), а по-друге, це просто небезпечно для життя та здоров'я. Крім того, кожен, хто порушить заборону, буде нести адмінвідповідальність - а штрафи сягають кількох тисяч гривень.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Політичний блогер Ігор Добжанський висловлює свої думки щодо можливої наявності шпигуна в оточенні Зеленського, особливо в контексті попадання ракети у порт Одеси, де перебував президент. Приєднуйтесь до перегляду відео, щоб оцінити цю думку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.