16-річний киянин винайшов протимінні чоботи-павуки

Читать на русском

Роман Здоровило підглянув ідею в канадських саперів, що використовували схожі пристрої в Афганістані

Читать на русском
Протимінний винахід
Роман Здоровило розробив чобіт на платформі спеціальної конструкції з чотирма "лапками"

Роман Здоровило підглянув ідею в канадських саперів, що використовували схожі пристрої в Афганістані

16-річний вихованець київської Малої академії наук Роман Здоровило розробив пристрій, що захищає ноги від вибуху протипіхотних мін. Винахід було представлено на конкурсі інноваційних стартап-проєктів «Sikorsky Challenge 2023», що пройшов в КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Винахід є, фактично, чоботями на платформі спеціальної конструкції з чотирма «лапками», які здатні вберегти ноги від вибухової хвилі та уламків в разі, якщо людина випадково наступила на протипіхотну міну. Вважається, що винахід буде ефективним проти мін типу ПФМ-1, які мають другу назву - «пелюстки».

«Наш захисний пристрій призначений для того, щоб підвищити захист ніг військових, саперів від ПФМ-1 та мін в яких до 100 грамів вибухівки в тротиловому еквіваленті. Чоботи запобігають тяжким пошкодженням ноги, що призводять до ампутації, - розповів сам Роман Здоровило виданню "Вечірній Київ". - Вони також стануть у пригоді працівникам сільських господарств, надзвичайникам, лісівникам, залізничникам».

Вдосконалив канадських "павуків"

Ідею для власної розробки підліток підглянув в канадських спеціалістів, що використовували у військових діях в Афганістані «Spider-boots». «Наш пристрій легше, зручніше і водночас жорсткіше, що дозволяє витримати більше навантаження. Завдяки металевій V-подібній формі платформи, під час вибуху хвиля розсікається в різні боки, що дозволяє зберегти кінцівку. Військові, яким ми показували наші чоботи підтримують наш проєкт», - каже розробник.

До речі, на сайтах оголошень протимінні чоботи канадського виробництва коштують 40 тисяч гривень, тоді як орієнтовна вартість удосконаленої українськими розробниками версії складає 4500-5500 гривень.

Наносупутник та квадрокоптери

Нагадаємо, що київські студенти розробили наносупутник PolyITAN-12U. 20 жовтня Кабмін виділив додаткові кошти в розмірі 5,2 млн гривень на його побудову, повідомляється, що запуск на орбіту можливий вже 2024 року. А наприкінці серпня військові протестували новий ударний квадрокоптер STING на полі бою. Й тепер розробники збиратимуть його серійно. Про це у своєму Facebook написав один з ініціаторів виготовлення вітчизняних БПЛА підприємець і волонтер Юрій Голик.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.