Українську безпілотну машину для розмінування випробували на Київщині: як вона працює

Читать на русском

На полігоні у Бучанській громаді пройшли випробовування безпілотної вітчизняної машини для розмінування

Читать на русском
Зброя, Київщина
Машина для розмінування – українського виробництва

На полігоні у Бучанській громаді пройшли випробовування безпілотної вітчизняної машини для розмінування

Тестування безпілотної вітчизняної машини для розмінування провели з використанням справжньої міни. Машина після вибуху вціліла. Про це повідомила 22 лютого пресслужба Бучанської міськради.

Машина для розмінування – українського виробництва. Це вже третя модель, яка є результатом спільної роботи компанії E Farm Pro та сумських виробників сільськогосподарської техніки — заводу Кобзаренка. У процесі випробувань машина підняла протитанкову міну, заглиблену на 20 см у землю. Міна вибухнула, не пошкодивши саму техніку. Машина на дистанційному керуванні, тож "кермувальнику" нічого не загрожувало.

"Нова техніка зроблена на базі трактора, але з допрацюваннями, встановлене радіокерування. Також є можливість працювати по навігації", – зазначив інженер-конструктор заводу Кобзаренка Вадим Нестеренко.

Заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний розповів, що нова машина для розмінування за своїми характеристиками не поступається кращим західним аналогам. Українська машина створена на основі шасі трактора Т-156 та здатна очищати за годину 5 тисяч квадратних метрів землі. Приблизно стільки ж очищає хорватська DOK-ING MV-10.

Він також зауважив, що вітчизняна розробка продемонструвала дуже високу щільність обробки землі - відстань між смугами, обробленими робочим механізмом машини, становитиме лише 2 сантиметри.

«Попереду сертифікація машини та запуск серійного виробництва. Техніка розроблялась компанією efarm pro спільно з виробниками, тож потужності для виготовлення та, в разі необхідності, ремонту машин додатково шукати не потрібно. Враховуючи потреби операторів у машинах для розмінування, попит на техніку буде», - сказав Безкаравайний.

Для розмінування сільськогосподарських земель Київщини вивчатимуть досвід Хорватії. У КОВА зазначила, що, станом на листопад 2023 року, першочергового розмінування потребують понад 10 тисяч га земель сільгосппризначення. Для цього потрібна належна кількість фахівців і розмінувальна техніка. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Ми обговоримо одну з актуальних тем - неясність щодо фінансування ремонту метрополітену і питання про необхідність проведення аудиту для уточнення ситуації. Наш гість, Максим Бахматов, розкриє ці та інші питання, включаючи те, скільки ще мешканцям Позняків доведеться терпіти незручності через проблеми зі переробленням. Приєднуйтеся до перегляду - буде цікаво!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.