В Кличка засекретили, чи додали п'ятизіркові готелі Hyatt та Hilton до критичної інфраструктури

Кияни помітили, що в готелях не вимикається світло і поцікавилися, чи належать ці об'єкти до тих, що заборонено знеструмлювати за законодавством, бо вони підтримують життєдіяльність міста

Інфраструктура, готелі
Інформація про готелі Києва - обмежена для оприлюднення

До редакції Інформатора звернулися жителі столиці, щоб знайти відповідь на питання, чому в готелях Києва не вимикається світло під час масових відключень. Інформатор направив запит до підлеглих Кличка з питанням, чи є низка п'ятизіркових готелів об’єктами критичної інфраструктури. Конкретної відповіді ми не отримали, проте навіть саме пояснення КМДА може свідчити про те, що міська влада дійсно додала низку п'ятизіркових готелів столиці до переліку таких об'єктів.

Світло є завжди, хоч генераторів не чути

Про ситуацію зі знеструмленням готелів, зокрема, п'ятизіркових, розташованих у середмісті Києва, Інформатору розповіли мешканці однієї з прилеглих вулиць. Кажуть: попри тотальні блекаути, в готелях завжди є світло. При цьому звуку працюючих генераторів немає, що викликає підозру в тому, що київська влада додала ці об'єкти до переліку об'єктів критичної інфраструктури. А про те, що саме КМДА визначає у Києві, які об'єкти не будуть знеструмлювати, Інформатору днями розповіли у ДТЕК Київські електромережі.

"До таких об'єктів відносяться лікарні, насосні станції, котельні, підприємства, що працюють на оборонний комплекс країни. Список таких об'єктів затверджує місцева влада", - сказали нам у ДТЕК Київські електромережі.

Отже, ми запитали, чи є об'єктами критичної інфраструктури конкретні готелі:

  • InterContinental - Kyiv;
  • Hyatt Regency Kyiv;
  • Fairmont Grand Hotel Kyiv;
  • Hilton Kyiv;
  • Premier Palace Hotel Kyiv.

КМДА послалася на воєнний стан

В Управлінні інформаційної політики та доступу до публічної інформації Київради нам перш за все повідомили, що існує низка Законів і Постанов, які регулюють відповідь на наше питання. І одразу додали: доступ до такої інформації під час воєнного стану не розкривається.

"...під час воєнного стану, а також протягом дванадцяти місяців після його припинення чи скасування, безпосередній доступ до інформації, що міститься в Реєстрі об’єктів критичної інфраструктури... є обмеженим", - пояснили в Київміськраді.

Втім, нас цікавила відповідь на конкретне питання – чи є готелі об’єктом критичної інфраструктури. Але ми зрозуміли, що для того, щоб дати відповідь на наше питання, київським чиновникам потрібно подивитися дані Реєстру про столичні готелі.

Інформацію про те, чи належать готелі Києва до критичної інфраструктури у Кличка назвали секретною: чому питання зацікавило киян 1

При цьому нам повідомили, що надання переліку підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення громади Києва в особливий період може загрожувати інтересам нацбезпеки. Пояснення просте - ворог плануватиме свої атаки із врахуванням даних про критичну інфраструктуру.

"Суспільний інтерес в контролі над діями міської влади не перевищує шкоди, яка точно буде нанесена оприлюдненням такої інформації. Враховуючи велику ймовірність планування та здійснення ракетних обстрілів російською федерацією інфраструктури України та, як наслідок, дестабілізації ситуації в місті Києві, надати інформацію про підприємства, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення територіальної громади міста Києва в особливий період не є можливим", - поставили крапку в Київміскраді у листуванні з Інформатором.

17 позицій із закону: готелів немає

Прямої відповіді ми не отримали, проте сильно не засмутилися - і пішли на сайт Верховної Ради подивитися Закон України "Про критичну Інфраструктуру". Він визначає, що до життєво важливих функцій та/або послуг, порушення яких призводить до негативних наслідків для національної безпеки України, належать, зокрема:

  1. урядування та надання найважливіших публічних (адміністративних) послуг;
  2. енергозабезпечення (у тому числі постачання теплової енергії);
  3. водопостачання та водовідведення;
  4. продовольче забезпечення;
  5. охорона здоров’я;
  6. фармацевтична промисловість;
  7. виготовлення вакцин, стале функціонування біолабораторій;
  8. інформаційні послуги;
  9. електронні комунікації;
  10. фінансові послуги;
  11. транспортне забезпечення;
  12. оборона, державна безпека;
  13. правопорядок, здійснення правосуддя, тримання під вартою;
  14. цивільний захист населення та територій, служби порятунку;
  15. космічна діяльність, космічні технології та послуги;
  16. хімічна промисловість;
  17. дослідницька діяльність.

Очевидно, що об'єкти готельної інфраструктури, тим більше, приватні, не стосуються будь-якої з 17 позицій, викладених у тексті закону. Відтак, якщо з'ясується, що якісь із п'ятизіркових готелів отримав унікальні преференції від міської влади - скандалу не уникнути. Тим більше, що і сам мер та його брат, Володимир Кличко, мають стосунок до готельно-ресторанного бізнесу. Як вже розповідав Інформатор, фірмі Кличка-молодшого "ВІТ-ПЛЮС" належить будівля на вул. Богдана Хмельницького, де розташований готель "11 Mirrors".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube