Шахраї вирішили скористатися ім’ям начальника КОВА Руслана Кравченка: що замислили

Начальник КОВА Руслан Кравченко звернувся до поліції щодо розсилки фейкових листів від його імені про допомогу військовим

Шахрайство
Шахраї діють від імені начальника КОВА

Начальник Київської обласної військової адміністрації повідомив, що до нього в руки потрапив лист, написаний нібито від його імені одному з підприємців області. Руслан Кравченко заявив, що це фейк від шахраїв і звернувся до поліції.

Про ситуацію з фейковим листом начальник КОВА Руслан Кравченко повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

«До мене в руки потрапив лист, написаний нібито від мого імені одному з підприємців області. Все на «офіційному» бланку Київської обласної державної адміністрації, з печаткою та нібито моїм підписом. Хочу одразу сказати – це фейк!» – написав Руслан Кравченко. Він оприлюднив фото фейкового листа.

Суть листа – допомогти підшефній 114 бригаді ТРО необхідним військовим обладнанням. Список чималий: біноклі, старлінки, квадракоптери, автівки, прилади нічного бачення тощо.

«Але «пісатєлі» прорахувалися. Бо підприємці Київщини знають, що КОДА і я як голова адміністрації такими методами не працюємо і не «вибиваємо» на допомогу військовим. Бізнесу Київщини не потрібні листи, щоб підтримувати ЗСУ. Райони, громади, благодійники і без цього активно купують необхідне для захисників. До речі КОДА з 2023 року виділила на допомогу військовим та заходи з підвищення обороноздатності понад 571 млн грн. І вдячний кожному платнику податків за постійну можливість підтримувати наших захисників», - написав Кравченко.

Він звернувся до Головного управління Національної поліції у Київській області з вимогою розслідувати факт підробки документу та його підпису.

«Винні мають бути знайдені та притягнуті до належної відповідальності», – додав він.

Руслан Кравченко також наголосив, що аналогічні листи надсилаються не лише від його, а і від імені голів низки районних державних адміністрацій Київщини.

В НБУ розповіли, яим чином українців обкрадають через інтернет

В Україні за рік кількість випадків шахрайства з банківськими картками зросла на 30-40%. При цьому переважна більшість цих випадків відбулася через те, що клієнти розголошували персональні дані. Експерти розповіли, як це відбувається. 

Як розповіли у "Фінансовому Клубі", найбільш розповсюджений метод шахрайства - це соціальна інженерія. За словами заступника голови Національного банку України Олексія Шабана, 83% випадків шахрайства відбувається в інтернеті. При цьому 17% втрат за картками через фізичні пристрої – POS-термінали, банкомати, пристрої самообслуговування. За останніі два роки зросла також сума однієї незаконної операції в інтернеті (на 30%). Зараз це 3 100 гривень, а в 2022 році - це було 2 400 гривень.   

Заступник голови Національного банку Олексій Шабан розповів, що минулого року фіксували сплеск шахрайства: незаконних дій за платіжними картками, по яким були збитки, зросла на чверть – до 272 тисяч операцій. При цьому збитки зросли на 73%. Втрати фізичних осіб та підприємців становили 883 мільйона гривень.   

Водночас правоохоронці отримали скарг на більшу суму. У Кіберполіції кажуть про 4 мільярда гривень, згідно зі зверненнями громадян. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ