Електричний промінь надії: уряд може переглянути ліміти для киян і зменшити час знеструмлень

Читать на русском

Фахівці кажуть, що ситуація з генерацією вкрай складна, але кияни страждають від неї найбільше через неправильний обрахунок лімітів, які Кабмін нібито обіцяв переглянути до 24 червня

Читать на русском
Уряд може переглянути ліміти на електроенергію для киян
Володимир Омельченко стверджує, що вже ініціював процедуру перегляду несправедливої методики, завдяки якій киян залишають без світла більше, ніж інших українців

Фахівці кажуть, що ситуація з генерацією вкрай складна, але кияни страждають від неї найбільше через неправильний обрахунок лімітів, які Кабмін нібито обіцяв переглянути до 24 червня

Ситуація у енергосистемі стає все складнішою. Посадовці енергетичних компаній вже кажуть про ймовірні відключення критичної інфраструктури, тих же лікарень чи транспорту (днями у Києві вже зупинився фунікулер через знеструмлення). А фахівці прогнозують: якщо не вдатися до перерахунку лімітів, у столиці відімкнення світла триватимуть аж до 10 годин вже у липні.

Контури проблеми окреслив гендиректор компанії YASNO (енергозбут групи ДТЕК) Сергій Коваленко. Вечір вівторка, 4 липня, він назвав "найскладнішим" для енергосистеми за кілька останніх днів, і зазначив, що перериватися може навіть постачання електроенергії об'єктам критичної інфраструктури, про що, за його словами, сказали в ПрАТ "Укренерго" (оператор системи передачі електроенергії від генерації до розподільчих мереж). Ранок середи, 5 червня, багато киян зустріли вже без світла - і, за словами фахівців, проблема не має вирішення.

"Судячи з заяв можновладців очікувати, що час відключень зменшиться, - не варто. Вони кажуть, що ситуація буде критичнішою в липні: якщо зараз знеструмлюють по 7 годин - то будуть вже по 10", - сказав голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі Новини Live.

Причину він бачить у падінні генерації. Якщо 20 травня радник прем'єра з енергетики Юрій Бойко назвав дефіцит генерації у 8 ГВт, то після останніх обстрілів енергогенеруючих об'єктів ця цифра ще зросла. Попенко називає вже 9,8 ГВт, посилаючись на заяви представників ЄС щодо генерації в Україні.

"Генерації немає, і ми не можемо перекрити наші потреби імпортом. На сьогодні просто немає того, що дати в мережу, щоб покрити потреби України - а обидва енергоблоки АЕС, які були виведені на плановий ремонт цього тижня, повернуться не раніше кінця серпня", - додав Олег Попенко.

Втім, світло надії все ж є. За словами директора енергетичних програм Центра ім. Разумкова Володимира Омельченко, знеструмлення у Києві тривають в середньому у 2-3 рази довше, ніж у середньому по країні. Причина - застаріла метода обрахування лімітів на споживання електроенергії, каже фахівець.

"Методика, яка нині існує, не враховує величезну критичну інфраструктуру, що розташована у Києві, але працює не на киян, а на всю країну. Але вона відбирає ліміти саме в киян, і в результаті коли в багатьох регіонах відключення тривають по 2 години, у Києві - по 8-9 годин", - пояснив Омельченко в ефірі телеканалу Київ.

Експерт бачить вихід у проведенні обрахунків, що враховуватимуть новітні реалії. Навіть більше - за його словами, подібні обрахунки точно будуть проведені, і процедуру запущено днями.

"Я особисто ініціював перед парламентарями і урядовцями зміни до цієї методики, нещодавно вийшла постанова Уряду, яка передбачає зміну цього порядку і врегулювання нерівномірності. З 24 червня вона буде діяти - сподіваюся, що справедливість буде досягнута, адже дискримінація киян у цих умовах дуже неправильна", - резюмував Омельченко.

Чи насправді у знеструмленнях винна корупція і де працювати з ноутбуком, коли немає світла 

Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав про позицію Володимира Омельченка, згідно з якою у довготривалих знеструмленнях в Києві винні, передовсім, корумповані чиновники, і бізнеси, що знаходять шпаринки для задоволення власних потреб. Втім, у відповідь на запит Інформатора у ДТЕК Київські електромережі спростували технічну можливість приватного бізнесу під'єднуватись до мереж житлового фонду чи критичної інфраструктури.

Також для зручності киян, що працюють віддалено на власних ноутбуках, ми підготували перелік локацій у Києві, де завжди є електроенергія, швидкісний Інтернет та бонуси у вигляді кави-чаю, шафок для особистих речей і навіть душових кабін. А оскільки у Києві є чимало коворкінгів, ми обрали ті з них, що пропонують найкраще співвідношення "ціна-якість".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.