Охматдит бере найважчих пацієнтів, а на реабілітацію відправляє у районні поліклініки - лікар-мікрохірург

НДСЛ Охматдит поки остаточно не оговталася після масштабного удару, нанесеного по її корпусах 8 липня: нині відділення працюють з різною інтенсивністю, але усі лікарі роблять все залежне від них, щоб збільшити прийом маленьких пацієнтів

НДСЛ Охматдит робота наслідки ракетного удару
Заввідділенням реконструктивно-пластичної мікрохірургії Валерій Бовкун каже, що, якщо виділяють 2 столи, кількість пацієнтів, кому роблять операції, доходить до 10 на день

НДСЛ Охматдит у Києві після масованого ракетного удару 8 липня не відновила свою роботу повноцінно. Так, усі відділення працюють на максимумі потужностей, але лікарня все одно не може прийняти усіх охочих і вимушена перенаправляти менш складних пацієнтів до районних поліклінік. На жаль, до лікарні все частіше привозять важких дітей із мінно-вибуховими пораненнями.

Про особливості роботи НДСЛ Охматдит після відновлення розповів Фактам хірург і заввідділенням реконструктивно-пластичної мікрохірургії НДСЛ Валерій Бовкун. Він каже, що найбільш постраждалі від російської атаки відділення, зокрема хірургії та токсикології, перевели в менш постраждалі корпуси. Лікарі також повністю відновили прийом пацієнтів, а також операції. А от менш складних пацієнтів і тих, хто потребує післяопераційної реабілітації, перенаправляють у районні поліклініки.

"Оскільки зараз ми обмежені щодо площі, то не можемо прийняти всіх охочих. Намагаємося приймати діточок, яким необхідне саме оперативне втручання", – розповів Валерій Бовкун.

За словами заввідділенням, його лікарі працюють на максимумі потужностей - наскільки це можливо. Нині на одному операційному столі може проходити до п’яти операцій на день. А якщо виділяють два столи, то ця кількість доходить до 8-10.

"Відділення дитячої мікрохірургії – унікальне. Дуже мало лікарів в Україні займаються судинною дитячою патологією. Тому всі випадки спрямовуються до нас. Потік пацієнтів дуже великий", – каже лікар.

За словами Валерія Бовкуна, на жаль, сьогодні досить часто у відділення реконструктивно-пластичної мікрохірургії привозять важких дітей із мінно-вибуховими пораненнями. При цьому лікар каже, що більшість таких травм – інвалідизуючі.

"Іноді доводиться ампутувати кінцівки. Це коли є пошкодження судин, які неможливо відновити, або кінцівка сильно понівечена", – додає Валерій Бовкун.

Гучний корупційний скандал у Охматдиті та його бенефіціари: усі подробиці

Нагадаємо, під час проведення тендеру на обрання підрядника на відбудову нового корпусу Охматдиту виник гучний комерційний, точніше, корупційний скандал. "Благодійний фонд "Охматдит" визначив переможцем запорізьку фірму "Буд-технолоджі", яка повинна була б відремонтувати корпус лікарні, що зазнав пошкоджень від ракетного обстрілу у липні. Але компанія запропонувала виконати роботи за 307 млн грн, і це третя за вартістю пропозиція - 11 інших учасників були готові працювати за значно менші гроші.

Трохи згодом у НДСЛ Охматдит відмовились від слів про благодійний фонд: хто саме визначав критерії для переможця, та хто входив до конкурсної комісії, яка займалася цим приватним тендером, - поки залишається таємницею. Так, у Охматдиті Інформатору відповіли: пояснити нічого не можуть, бо не були організаторами тендеру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube