Перший крок до відновлення: в Охматдиті почалась оцінка пошкоджень будівлі нового корпусу

За її результатами буде складено дефектний акт та кошторис, а після експертизи цих документів можна буде оголошувати тендерну процедуру

Охматдит
Внаслідок варварського удару ворога лікарня зазнала серйозних руйнувань

Після низки скандалів навколо відбудови дитячої лікарні Охматдит у Києві, яка зазнала значних руйнувань внаслідок ракетної атаки 8 липня, було створено Раду з відновлення лікарні. Вона є консультативно-дорадчим органом Міністерства охорони здоров'я України,  який забезпечує участь громадськості та контроль за відновленням Охматдиту за рахунок коштів, що зібрали благодійники. І перший тиждень роботи Ради вже має деякі результати.

Перш за все, у лікарні розпочалася оцінка пошкоджень будівлі нового корпусу, яка триватиме два тижні. Як зазначила у Facebook голова Ради Інна Іваненко, це перший і дуже важливий крок, без якого неможливо оголосити тендерну процедуру та розпочати ремонтні роботи. Після консультацій з представниками МОЗ, будівельної індустрії та антикорупційних організацій Рада в з відновлення Охматдиту запропонувала лікарні залучити до проведення експертизи державні науково-дослідні інститути, які мають відповідний досвід.

“НДСЛ Охматдит для проведення оцінки обрав ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ». Підприємство має великий досвід у реконструкції, зокрема, медичних закладів, відновлює обʼєкти критичної інфраструктури, обіцяє залучити до робіт близько 100 кваліфікованих фахівців, має понад 50 років досвіду роботи, власні інструменти для технічних обстежень всіх видів складності, гарну репутацію на ринку”, - зазначила Інна Іваненко. 

За результатами обстежень будівлі буде складено дефектний акт та кошторис. Потім ці документи має перевірити та затвердити незалежна державна експертиза, і тільки тоді можна буде оголошувати тендерну процедуру. Оцінка пошкоджень триватиме два тижні, роботи з обстеження та складання проектно-кошторисної документації профінансує благодійний фонд “Таблеточки” в межах донації від Ощадбанку. Власне обстеження та оцінка будівлі лікарні почалися 27 серпня.

Як росіяни руйнували Охматдит, а потім навколо відбудови вибухнув корупційний скандал

Нагадаємо, Інформатор виклав детальний фоторепортаж про те, як вдень 8 липня російські війська влучили ракетою у НДСЛ Охматдит. Важкі уламки, вибите й розкидане на сотні метрів скління вікон, знищені стіни, цілі палати, зруйноване токсикологічне відділення - далеко неповна картина того, як виглядав Охматдит одразу після варварського удару Росії.

Згодом ми розповідали про скандал, який вибухнув після того, як журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт. Внаслідок суспільного обурення результати тендеру були анульовані, а новий конкурс пройде за процедурами Prozorro.

Напередодні Володимир Жовнір, який обіймав посаду гендиректора "Охматдиту", оголосив, що Благодійний фонд "Охматдит - здорове дитинство" не має наміру перераховувати кошти на відновлення лікарні після злочинного російського удару. Мова йде про 378 мільйонів гривень, зібраних на підтримку відновлення медзакладу. За словами Жовніра, ці кошти продовжують перебувати на рахунку фонду, і на цей момент фонд не планує їх передачу лікарні. 17 серпня Жовніра тимчасово відсторонили від обов'язків на час проведення перевірок щодо відновлення будівель закладу після російського удару 8 липня. 

Згодом Міністерство охорони здоров’я України повідомило про створення спеціальної ради з 15 осіб, яка контролюватиме відновлення "Охматдиту" після скасування попередніх тендерів. Ця рада забезпечить громадський нагляд за процесами відновлення та вибором підрядника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube