У Києві зносять історичну цегляну огорожу навколо Байкового кладовища, аби замінити бетонним парканом

Друга спроба знищити впізнаваний червоний паркан, що є пам’яткою архітектури, виявилася вдалою, адже біля старої частини цвинтаря його вже немає

Байкове кладовище огорожа
Демонтаж проходить швидко, з одного боку залишилися самі ворота, без огорожі. Фото: Дмитро Перов

Навколо Байкового кладовища прямо на очах зникає його старовинна огорожа з надбрамною церквою (так насправді називається споруда над проходом до цвинтаря) та порталами. Демонтаж триває, не зважаючи на те, що цегляний паркан, як і Байкове кладовище в цілому, має статус пам’ятки архітектури. Він складається з переплетення кованих металевих ґрат з фігурним орнаментом та цегляних стовпців з ліпним декором та ритуальними вазами і розташований на цьому місці з 1909 року.

Проте, як повідомляє у Facebook київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов, це не завадило демонтажу, який є вже другою спробою знищити історичну огорожу. На жаль, на цей раз більш вдалою, ніж у 2019 році, коли активісти на чолі з Романом Ратушним збурилися через тендер на капітальний ремонт і реставрацію огорожі Байкового кладовища. Вона передбачала розбирання стін та заміну їх на бетонний паркан з керамічною плиткою. 

кладовище 1
Паркан, що простояв понад сто років, посеред зими міняють на бетонно-керамічний, який навряд чи прослужить довго. Фото: Дмитро Перов

Використовувати вдруге історичну цеглину ніхто не планував, у тендерній документації вона проходила як “360 тонн будівельного сміття”. Проте обурена громадськість змусила Департамент житлово-комунальної інфраструктури переглянути тендер, і огорожу залишили у спокої. Як бачимо, ненадовго: Роман Ратушний загинув у 2022 році на фронті, його могила, до речі, знаходиться на Байковому кладовищі, а червоний паркан навколо, який він захищав, наразі швидко знищується. За інформацією киян, які у вихідні перевіряли, що відбувається навколо цвинтаря, з боку старої частини огорожі вже немає, ворота ще стоять, і поки ще вціліла частина паркану навколо нової частини кладовища.

Royal Grand Hotel та Saxon: які заклади можна придбати у Києві

Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомляв про те, що у Києві виставлено на продаж будівлю відомого готелю "Royal Grand Hotel", що розташований у середмісті столиці. Готель має номерний фонд у 47 номерів, ресторан, цілодобово працюючу стійку реєстрації і є міцним чотиризірковим закладом. Продавець готовий продати бізнес навіть у лізинг чи з відтермінуванням.

Також ми писали про те, що у столиці виставлено на продаж будівлю нічного клубу "Saxon". Вона розташована поряд зі ст.м. "Васильківська" у Голосіївському районі Києва, а сам клуб є досить відомою локацією в столичної молоді. Він входить до "імперії" закладів київського бізнесмена Ростислава Ручка: крім цього клубу, йому належить ще Boho, Barbeer Music Pub, Forsage Dance Club та клуб Intense біля Центрального залізничного вокзалу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ