Стефанчук, Резніков, Суркіс та Льовочкін: відкриття пам'ятника Леоніду Кравчуку в Києві спровокувало політичний скандал

Покласти квіти до Меморіалу першому президенту прийшов Сергій Льовочкін, що почав часто перетинатись з Григорієм Суркісом у своїй діяльності, а також екс-міністр Олексій Рєзніков

Громадські заходи у Києві
Побачити представників "старих" еліт Києва поряд з елітами "колишніми" можна хіба що на меморіальних заходах. Фото: Обозреватель

На церемонії відкриття Меморіалу першому президентові України, Леоніду Кравчуку, були присутніми представники колишньої і нинішньої столичної еліти. Так, крім Григорія Суркіса, про чию участь у заході та фінансуванні створення пам'ятника Інформатор вже писав, на заході були присутні нардеп Сергій Льовочкін та екс-міністр оборони Олексій Рєзніков.

Роль Рєзнікова

Останній не з'являвся на публіці вже близько місяця. Після того, як у вересні Рєзніков подав до Верховної Ради заяву про відставку з посади міністра оборони, він дуже рідко відвідував громадські заходи чи події. Він дав інтерв'ю CNN, а напочатку листопада його прес-секретар розповсюдила фото, на якій шеф вивчає асортимент солодощів у кафе. Мовляв, "він у Києві, і все добре".

Сергій Льовочкін, Олексій Рєзніков, Григорій Суркіс, Руслан Стефанчук. Фото Обозреватель
Сергій Льовочкін, Олексій Рєзніков, Григорій Суркіс, Руслан Стефанчук. Фото Oboz.ua

Зазначимо, що, як адвокат, партнер юрфірми "Астерс", а також - двічі депутат Київської міськради, Рєзніков є типовим представником київської еліти у складі нинішньої владної команди (яка, як відомо, не формувалася за територіальним принципом). До речі, саме Рєзніков 2017 року був відповідальним від київської міської влади за проведення пісенного конкурсу "Євробачення" у Києві, а також наступного 2018-го - за організацію та проведення фіналу Ліги чемпіонів УЄФА в столиці.

Льовочкін та Суркіс

Втім, навіть цікавішою є участь іншого представника київської еліти у вшануванні пам'яті Леоніда Кравчука - мова про Сергія Льовочкіна. У часи президентства Віктора Януковича, очоливши адміністрацію голови держави, він був одним з тіньових гравців - і зовсім не обов'язково виступав на стороні політичного шефа. Про це, зокрема, свідчить роль телеканалу "Інтер", підконтрольного тоді Льовочкіну, у висвітленні трагічних подій Революції Гідності. Попри претензії щодо об'єктивності каналу, журналісти робили сюжети у ніч на 30 листопада, коли "Беркут" розігнав студентську акцію протесту, розбиралися у тому, звідки узявся грейдер на вул. Банковій, відтворювали картини сутичок тощо.

Покладання квітів до пам'ятника - букети були від президента, парламенту та "Динамо Київ"
Покладання квітів до пам'ятника - букети надіслали від президента, парламенту та ФК "Динамо Київ"

А 2015 року Сергій Льовочкін у ході судового засідання у Відні розповідав про зустріч олігарха Дмитра Фірташа з нинішнім мером Києва Віталієм Кличком та колишнім президентом Петром Порошенком роком раніше. Подробиці знав "з перших рук", оскільки сам був присутнім на зустрічі. Тоді, нагадаємо, йшлося про технологічний крок зі зняттям Кличка з президентських перегонів задля перемоги Порошенка; перший же отримував у якості винагороди посаду мера Києва. Про це на суді у Відні розповідав і сам Дмитро Фірташ.

Віддати шану першому президентові прийшли рідні та близькі Леоніда Кравчука. Фото Oboz.ua
Віддати шану першому президентові прийшли рідні та близькі Леоніда Кравчука. Фото Oboz.ua

Слід зазначити, що прізвища Григорія Суркіса та Сергія Льовочкіна все частіше з'являються поряд одне з одним. Так, наприкінці листопаду 2023-го їхні прізвища фігурували у списку депутатів, які заходилися збирати підписи до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з вимогою відправити законопроєкт про заборону діяльності пов'язаних з РПЦ релігійних організацій на території країни, прийнятий у І читанні, на перевірку до Венеційської комісії.

"Попередники" товаришують зі "старими київськими"

А з розслідування "Української правди" стало відомо про те, що Суркіс та Льовочкін періодично подорожують - так, у квітні 2023-го обидвох сфотографували біля трапу літака у Ніцці (Франція), обидва, мовляв, змогли отримати дозвіл на виїзд з України "задля здійснення депутатської діяльності". А напередодні Суркіс та Льовочкін відвідали Відень, де, за даними УП, зустрічалися з олігархом Дмитром Фірташем (минулого року він викупив у Льовочкіна його частку в телеканалі "Інтер" та змінив керівництво).

Цікаво, що у цьому випадку очевидна співпраця між київською елітою відносно новітніх часів, та представниками більш старої столичної еліти часів Леоніда Кучми. Нагадаємо, що Григорій Суркіс був депутатом Верховної Ради з кінця дев'яностих, займав керівні посади у пропрезидентській партії СДПУ(о), очолюваній Віктором Медведчуком.

Статки Кличка: з'явився розкішний маєток у Гамбурзі

Нагадаємо, днями стало відомо, що у Кличка з’явився розкішний маєток у Гамбурзі за чверть мільярда гривень. Про це свідчать дані у реєстру декларацій. Площа будинку складає 750 квадратних метрів. Він достався меру столиці від компанії Maximum I LLC, яка належить його рідному брату Володимиру Кличку. Йдеться, що це було “погашення заборгованості у негрошовому виразі”.

Також Інформатор розповідав про зміни у майновому стані мера Києва. Відомості стали доступними після відкриття реєстру декларацій Нацагентством з питань запобігання корупції напочатку грудня 2023 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ