У Києві запрацює Єдина система відеонагляду, що охопить тисячі камер спостереження у метро та навчальних закладах

Київська мережа працюватиме в рамках Єдиної системи відеомоніторингу, до якої підключать десятки тисяч камер по усій країні

Система відеоспостереження у столиці
У Києві запрацює єдина система відеомоніторингу, завданням якої є зробити міське середовище безпечним

У Києві запрацює Єдина система відеомоніторингу в рамках загальноукраїнської мережі. До неї будуть підʼєднані тисячі камер відеоспостереження, які розташовані на дорогах, у місцях великого скупчення людей. У майбутньому туди інтегрують камери, які зʼявляться у навчальних закладах.

Цей інструмент покликаний забезпечити безпеку та порядок у публічних місцях. Законопроєкт, який має врегулювати цей процес, вже знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Про це у коментарі телемарафону розповів заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

Так, процес запуску Єдиної системи мав бути завершений ще наприкінці 2022 року. Водночас, наразі зробити це не вдалося через війну. Втім, ще до широкомасштабного вторгнення у Києві було розроблено та запроваджено новий аналітичний модуль відеоспостереження в рамках проєкту "Безпечне місто". Він дозволяє шукати правопорушників за введеними даними, а у метро Києва вже встановлено 198 камер.

Процес буде розширюватися. За словами представника міністерства, до Єдиної системи загалом по країні підʼєднають 50 тисяч камер. Зокрема, їх буде встановлено:

  • на автодорогах державного значення.
  • у місцях великого скупчення людей.
  • камери, які під'єднані до муніципальних систем "Безпечне місто".
  • у майбутньому - камери в навчальних закладах.

"Безумовно, для суб'єктів господарювання в межах законопроєкту будуть розроблені правила безпеки - як буде здійснюватись доступ до камер відеоспостереження, як вони адмініструватимуться і як буде використовуватись інформація", - розповів Тимченко.

Заступник міністра додав, що в Києві наразі встановлено 2 камери відеоспостереження на кожну тисячу мешканців. Для порівняння, у Римі це число становить 4 камери на тисячу населення, у Стамбулі - 7, у Берліні - 8, у Лондоні - 13. У МВС вважають, що впровадження системи відеомоніторингу сприятиме не лише зменшенню рівня злочинності, але й забезпечить можливість проведення превентивних заходів. Тимченко також наголосив, що в областях з великою кількістю дорожньо-транспортних пригод після встановлення камер відеоспостереження кількість інцидентів значно зменшується.

Прокуратура прийшла по директорку КП, що займається відеонаглядом

Нагадаємо, у Києві процес встановлення відеокамер у рамках "Безпечного міста" було пов'язане зі скандалом. У жовтні 2023-го прокуратура прийшла до в.о. керівника КП "Інформатика", що надавала дані про переміщення автівок столицею третім особам. За це їй загрожує до 5 років позбавлення волі.

Також Інформатор розповідав, що з 1 січня на дорогах Київської області запрацювали вісім нових камер автофіксації ПДР. У самому Києві також відновили роботу одного пристрою (усі інші давно працюють), у області відкрили чотири нових комплекси, ще три - відновили роботу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ