Прокуратура прийшла до співробітниці Безпечне місто: до чого тут Віталій Кличко

Читать на русском

Система відеоспостереження та розпізнавання номерних знаків могла використовуватися для шпигунства.

Читать на русском
Кличко, Безпечне місто, злочин
Обставини злочину встановлюються

Система відеоспостереження та розпізнавання номерних знаків могла використовуватися для шпигунства.

На прохання знайомого в.о. керівника КП «Інформатика» надавала дані про переміщення авто по столиці. За це їй попередньо загрожує до 5 років тюрми. 

За даними прокуратури Києва, підозрювана неодноразово розповсюджувала інформацію з обмеженим доступом. 

В прокуратурі зацікавилися витоком інформації
В прокуратурі зацікавилися витоком інформації

 

«На прохання свого знайомого посадовиця через мобільний меседжер передавала останньому дані щодо схеми маршрутів пересування конкретних транспортних засобів по м. Києву, а також місць їх фіксацій засобами комплексної системи відеоспостереження м. Києва», - йдеться у повідомленні столичної прокуратури.

Інформацію про потрібні авто жінка начебто брала з даних проєкту «Безпечне місто».

«Наразі вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу, встановлюються інші обставини вчинення злочину», - йдеться у повідомленні.

Жінці повідомлено про підозру за статтею про розповсюдження інформації з обмеженим доступом (ч. 1, 2 ст. 361-2 КК України). Наразі максимальне покарання, яке можливо за цією статтею – це до 5 років тюрми

Кому це може бути вигідно

Депутат Київради Ксенія Семенова вважає, що інформацію про пересування машин зливали на прохання Кличка.

Кличко широко рекламував "Безпечне місто"
Кличко широко рекламував "Безпечне місто"

 

"Це буквально означає, що Кличко чи хтось із його замів отримував інформацію про місцезнаходження людей, які їх цікавлять. Типу "Лєночка, а гдє сєйчас етот парніша? Где? К Олєнічу поєхал. Ага-ага. Спасібо, Лєночка", - написала депутатка.

За її словами, система "Безпечне місто" фактично стала для когось шпигунським засобом.

«Мені, наприклад, в такому місті небезпечно. Бо сьогодні це послуга комусь із заступників мера. А завтра це здача даних про пересування військового і політичного керівництва країни. Ініціюю створення Тимчасової контрольної комісії Київради щодо цього інциденту і загалом щодо безпеки даних в Києві», - написала Ксенія Семенова

Про кого можуть казати в прокуратурі

За інформацією аналітичної платформи YouControl, з 27 березня 2023 року виконує обов’язки генерального директора КП "ІНФОРМАТИКА" Олена Грубляк. 

На момент підготовки матеріалу ні міська рада Києва, ні мер Віталій Кличко ніяк не прокоментували ці заяви.

Камери мали допомагати шукати злочинців
Камери мали допомагати шукати злочинців

Як писав сайт «Київ вечірній», у червні 2016 року мер Києва Віталій Кличко доручив встановити відеоспостереження в найбільш людних місцях столиці. Так з’явився проєкт «Безпечне місто», за яким в столиці становили майже 7 тисяч камер.

Окрім функції огляду, таке обладнання може розпізнавати обличчя й автомобільні номери, а також фіксувати порушення правил дорожнього руху і визначати ступінь завантаженості руху на дорозі.

Після виходу публікації КМДА повідомила, що представницю КП відсторонено від посади.

"КП "Інформатика" спільно з правоохоронцями провело розслідування щодо можливої передачі інформації із системи відеоспостереження стороннім особам, - йдеться у повідомленні. - Система відеоспостереження працює у штатному режимі, втручань не було".

Раніше Інформатор писав, що У Києві засудили колишнього директора Інституту психології.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.