На Голубому озері в Києві роблять лунки та пихають в них гілля: навіщо комунальники це роблять

Читать на русском

Комунальники пояснили, чому на озері треба пробивати кригу

Читать на русском
Комунальники вставляють очерет у Голубе озеро - навіщо це робити
Голубе озеро

Комунальники пояснили, чому на озері треба пробивати кригу

Наприкінці зими для риб існує небезпека, оскільки льодяний покрив після тривалого льодоставу починає танути. У результаті вода недостатньо насичується киснем, а крига стає прозорою та крихкою. Тому комунальники рятують рибу на локації столичного озера, що на Виноградарі.   

Про це Комунальне підприємство з охорони, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва "ПЛЕСО" розповідає в соціальній мережі. Зазначається, що рятувальники на локації Голубого озера роблять невеликі лунки. У ці лунки спеціалісти вставляють очерет. Це потрібно для того, щоб до риб краще потрапляв кисень. 

Зазначається, що це основний метод боротьби із задухою - аерація води киснем. Для того, щоб покращити кисневий режим протягом зими треба рубати ополонки. Для того, щоб ополонка не замерзла, її потрібно утеплити. Тому експерти в неї вставляють гілки очерету, інших рослин із порожніми стволами. Таким чином, навіть у мороз водоймище підживлюватиметься киснем, рятуючи рибу від замору.

Як підгодовувати пернатих?

Раніше експерти КП "Плесо" пояснювали киянам та жителям столиці, як правильно підгодовувати пернатих взимку. Експерти пояснили, що це можна робити цільним зерном та сезонними овочами: пшеницею, кукурудзою, ячменем, вівсом, капустою, морквою, буряком тощо. Зернову суміш потрібно висипати вздовж кромки води.  При цьому нести годівничку або миску не потрібно: лебідь є диким птахом. 

"Не можна годувати птахів батонами і булками. Хліб — це шкідлива нездорова їжа для диких водоплавних птахів, яка може призводити до серйозних проблем зі здоров’ям. Білий хліб не має, по суті, жодної поживної цінності — власне, окрім калорій, йому більше нічого запропонувати птасі", - зауважили експерти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.