У Києві продаватимуть іменні квитки у театр Франка: коли це запрацює

У липні 2024 року відвідувачі театру будуть купувати білети на вистави за такою ж схемою, як купують квитки на потяг.

Євген Нищук
Театр бореться із шахраями

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка до липня 2024 року планує впровадити систему продажу іменних квитків на свої вистави. Це пов’язано зі спекулятивною продажею квитків на OLX та фейковими виставами від імені театру. Щоб це побороти, квитки будуть продавати за такою ж схемою, як це робить Укрзалізниця. Про це директор - художній керівник театру Євген Нищук повідомив сайту Укрінформ 23 травня 2024 року. 

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка наразі співпрацює з поліцією через шахрайство з продажем квитків та фейковими виставами. Побороти це планують десь через місяць. 

«Ми почали співпрацювати зі слідчими органами, і це стосується не тільки спекулятивного виставляння квитків на OLX, а також і фейкових вистав, які йдуть по Україні, використовують нашу назву, навіть наші фотографії. Водночас ми вдосконалюємо систему продажу, почали працювати з Мінцифрою, залучили команду фахівців, які «реанімують» нашу дещо застарілу систему, яка працювала недосконало та з рядом проблем. Ми йдемо до системи, аналогічної продажу квитків на Укрзалізниці, з авторизацією через застосунок «Дія»», - сказав директор театру Євген Нищук.

З його слів, до липня цього року театр вийти на тестування нового формату продажу. Нагадаємо, що тривалий час в мережі активно обговорювали шахрайські схеми перекупників та відсутність квитків на вистави театру Івана Франка в Києві. Наприклад, на "Конотопську відьму" неможливо було потрапити декілька місяців. Водночас в мережі можна було знайти безліч квитків, які скупали перекупники, за ціною у кілька тисяч гривень. 

Чи збільшиться вартість квитків

Колишній двічі міністр культури Євген Нищук повідомив, що театр не планує підвищувати ціни на квитки, оскільки має зобов’язання щодо доступності.

«Суттєве підвищення ціни – це порушення прав наших глядачів, зокрема, пільгових категорій, які приходять на вистави за 100-150 гривень. У нас є наш відданий глядач, який все життя ходив до театру, і ми не маємо права йому сказати: ми зараз квитки по кілька тисяч зробимо», - заявив Нищук.

При цьому театр продовжить практику показу окремих вистав з благодійними зборами, коли приходить бізнес і купує квитки по 5-6 тисяч гривень. Так театр допомагає збирати гроші на потреби захисників.

Як змінилися доходи театрів України на другий рік війни

23 квітня 2024 року команда аналітичної системи YouControl повідомила, що у 2023 році на підтримку національних театрів тільки за програмою “Фінансова підтримка театрів” держава виділила понад 1,3 млрд грн. 

Загалом із державного бюджету за даною програмою фінансували 8 театрів. Найбільше коштів минулого року отримав Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка — понад 322 млн грн, найменше — Франківський драмтеатр — майже 45 млн грн.
Найбільше доходів серед національних театрів за 2023 рік згенерував Театр опери та балету імені Т. Шевченка — понад 53 млн грн. Майже 46 млн грн чистого доходу отримав Театр Франка, ще 31,5 млн грн доходу отримала Львівська опера.

Найбільший чистий дохід серед театрів комунальної власності у Київського театру оперети — майже 157 млн грн. Понад 70 млн грн чистого доходу згенерував Київський театр опери та балету для дітей і юнацтва, ще понад 67 млн грн — Молодий театр.

Інформатор писав, що у київському театрі Франка змінилася влада.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube