У Києві почали горіти трансформатори: у чому причина та причому тут Оболонський острів

У вівторок сталися пожежі одразу на трьох трансформаторних об'єктах на столичній Оболоні: фахівці кажуть, що система застаріла, а також що вона просто перевантажена новими абонентами, а у ДТЕК радять у спеку увімкнути режим економії

Пожежі на трансформаторах Київ Оболонь ДТЕК
Після того, як почав горіти трансформатор на Прирічній, місцеві почали "грішити" навіть на МАФи, що розміщені на Оболонському острові

У Києві почали вибухати трансформатори. Вдень та ввечері у вівторок, 16 липня, сталися пожежі трансформаторів на Виноградарі, у ЖК "Варшавський Плюс", на Оболоні - по вул. Героїв Дніпра, 19, а також по вул. Прирічній. До останнього трансформатора був під'єднаний Оболонський острів. При цьому місцева влада і ДТЕК запевняли, що подібні підключення не спричинять зайвих клопотів.

Подробицями діляться кияни у соцмережах. Так, біля ЖК "Варшавський Плюс" трансформтор днями вже вибухав, тоді мешканці комплексу сиділи без світла близько доби. А нині вибух стався через пару хвилин після того, як навколишні будинки заживили після знеструмлення по стабілізуючим графікам.

Але найбільш обурливою для місцевих є ситуація з Оболонським островом. Ще до здачі об'єкту, у березні, коли комунальники тільки почали під'єднувати острів до енергомережі вул. Прирічної оболонці висловлювали занепокоєння ситуацією: адже нова розважальна зона з перспективою до збільшення енергоспоживання підмикалася до старої трансформаторної підстанції, що обслуговує навколишні будинки та соціальну інфраструктуру (дитсадок №673).

У місцевих пабліках в Telegram почали писати про те, що вибухи трансформаторів (принаймні того, що біля Оболонського острова) стаються через перегрівання та занижену напругу - 185В у мережі та нижче, що, нібито, викликає небезпечне підвищення струмів. Також серед "версій" називали навіть підімкнення до мереж кількох МАФів, що днями почали працювати на Оболонському острові. Втім, фахівці називають головною проблемою вік апаратури та її перевантаженість.

"Більшість трасформаторів у Києві - ровесники незалежності. Трансформаторні підстанції будувались із розвитком міста, і їх ніхто за ці часи не замінював. Тобто більшість із них - застарілі, а ще треба враховувати, що на них "повісили" захмарну кількість абонентів, яка перевищує норму в 3-4 рази. Тому підстанції, звісно, не витримують та горять, і тому вони не можуть дати нормальну напругу в систему, бо просто фізично не витримують", - каже Інформатору голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Також зазначимо, що раніше ДТЕК Київські електромережі попереджав про подібні ситуації. Там називали головною причиною саме перевантаження системи (чим спекотнішою є погода надворі, тим активніше вмикають кліматичне обладнання). У ДТЕК радять киянам надавати перевагу приладам з енергоефективністю класу "А" та вище, не вмикати одразу енергоємні прилади, а якщо у квартирі є декілька кондиціонерів - то вмикати їх саме там, де безпосередньо перебувають мешканці.

Що робити, якщо напруга всередині будинку становить замість 220В лише 160В

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що кияни скаржаться на проблеми з напругою та вибивання трансформаторів, а фахівці роз'яснюють, що енергосистема столиці і без нинішніх ударів росіян та знеструмлень була переобтяженою "зайвими" будинками. У помешканнях просто зменшується напруга: замість 220В до комунікацій подається лише 173В (чи навіть менше).

Також ми писали, що у ДТЕК Київські електромережі оприлюднили відповідь на одне з найпопулярніших запитань про причину масштабних знеструмлень. А саме, чи пов'язані вони з продажем електроенергії за кордон. За даними Укренерго, Міненерго та європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E, жодних перетоків до європейських країн-сусідок України з 12 травня не було.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube