У Києві почалась реконструкція зелених зон: які парки та сквери стануть безбар’єрними

Наразі тривають роботи з першочергового облаштування чотирьох об’єктів, що розташовані біля медичних закладів столиці

реконструкція
Нарешті дійшли руки втілити в життя весняні плани

Стратегія розвитку Києва передбачає доступність та безпеку для всіх мешканців столиці, зокрема для людей з обмеженими можливостями. Але вільно пересуватися візком по Києву завжди було не просто, тож на початку року кияни просили Віталія Кличка виділити кошти на безбар’єрність, перенаправивши їх з багатомільярдних проєктів на облаштування зручних вулиць у місті. Петиція зібрала необхідну кількість голосів, але Київрада відхилила її, хоча й наголосила, що доступність важлива для міста. 

Та оскільки бурхлива діяльність у нас традиційно починається ближче до кінця року, восени нарешті взялися за справу. Наразі розпочалась реконструкція декількох парків та скверів із забезпеченням вимог безбар’єрності з переліку, який був затверджений ще у березні. За інформацією заступниці голови КМДА, відповідальної з питань безбар'єрності в Києві Марини Хонди, тривають роботи на чотирьох об’єктах:

  • сквер біля Інституту травматології та ортопедії НАМН України (Шевченківський район);
  • парк культури та відпочинку «Пуща-Водиця» біля Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни (Оболонський район);
  • парк біля будинку культури ДВРЗ неподалік Київської міської клінічної лікарні №11 (Дніпровський район);
  • сквер біля Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни (Оболонський район).

А у жовтні “Київзеленбуд” має розпочати роботи у сквері біля Амбулаторії №3, у Дніпровському районі. До речі, у весняному переліку ще був сквер біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України у Шевченківському районі - доля його реконструкції поки невідома. Щодо основних вимог до інклюзивних зелених зон, вони передбачають мінімальну ширину тротуарів та пішохідних доріжок щонайменше 1,8 м. Встановлення пандусів на всіх частинах шляху, що перевищує ухил 5%, та навігаційні покажчики на перехрестях з дублюванням інформації шрифтом Брайля. Спеціальні кишені для лавок, аби на них могла розміститися принаймні одна людина на візку, та ударопоглинальне покриття на ігрових майданчиках.

Імітація інформації та створення безбар'єрного середовища

Нагадаємо, на початку року Інформатор перевірив сайти кількох міських Департаментів на предмет наявності там даних про створення безбар'єрного середовища. Виявилося, що вони просто імітують наповнення інформацією про інклюзію. Тобто або взагалі не мають інформації про створення безбар'єрного середовища, або розмістили у відповідних розділах лише "сліпі" посилання, що складаються лише із заголовків.

Також ми розповідали, що на Шулявці у Києві вже 9 місяців не працюють новенькі ліфти в підземному переході. Реконструкція підземного переходу, яка коштувала 30 млн грн, завершилась наприкінці минулого року, але підйомники так досі й не запрацювали. Через це люди з інвалідністю вимушені користуватися пандусом, ухил якого значно більший за нормативний. Пересування ним і для здорової людини - справжній екстрим, але іншого способу зайти у перехід для людей з інвалідністю та маломобільних киян просто немає. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube