До музею ще не доїхав: де знаходиться пам’ятник Пушкіну після демонтажу

Читать на русском

Пам'ятник Пушкіну тепер зберігається поруч з бюстами діячів радянської епохи

Читать на русском
Пам'ятник Пушкіну у Києві
Пушкін змінив "прописку"

Пам'ятник Пушкіну тепер зберігається поруч з бюстами діячів радянської епохи

"Інформатор" знайшов місце зберігання пам'ятника російському поету Олександру Пушкіну у Києві. Пам'ятник знаходився на Шулявці, в однойменному парку поряд із кіностудією Довженка. Його було знесено у середу, 15 листопада.

Нині на місці пам'ятника залишається лише п'єдестал вкритий написами із закликами до деколонізації. Сам пам'ятник знаходиться на території одного з комунальних підприємств (місце зберігання знаходиться поряд зі стратегічним об'єктом, тож точне місцезнаходження ми називати не можемо).

Пушкін змінив місце перебування
Пушкін змінив місце перебування

Пам'ятник знаходиться на майданчику просто неба, поряд з пам'ятником ми виявили також бюст Пушкіну, знесені бюсти діячам радянської епохи та пам'ятник Ватутіну, який раніше знаходився в Маріїнському парку.

Зазначимо, що спочатку місцем зберігання пам'ятника Ватутіну вказувався музей у Лютежі Київської області. Але насправді скульптура радянського воєначальника продовжує зберігатись на території Києва.

Пам'ятник Пушкіну знаходиться серез бюстів комуністичних діячів
Пам'ятник Пушкіну знаходиться серез бюстів комуністичних діячів

Як розповіли "Інформатору" працівники комунального підприємства у неофіційній бесіді, пам'ятник Пушкіну тут перебуватиме тимчасово. Ймовірно він займе місце у музеї Путивля Сумської області серед інших пам'яток радянської доби. Втім, коли саме відбудеться перенесення Пушкіна до Путивля, тут точно не знають, можливо це станеться протягом року, а можливо і пізніше.

Пізніше пам'ятник перенесуть до музею
Пізніше пам'ятник перенесуть до музею

Декомунізація у Києві

Зараз у столиці проходить декомунізація станції метро "Вокзальна". Там закривають декоративні рельєфні щити із зображенням більшовицьких вождів, серпа і молота та іншої комуністичної символіки. Пізніше їх планують демонтувати.

Також в планах - прибрати радянську зірку з даху будинку по вул. Хрещатик, 25. В цьому будинку, виконаному в стилі "Сталінський ампір" для вищої партійної верхівки, знаходився кінотеатр "Дружба", один з перших в українській столиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.