У Києві демонтували пам'ятник екіпажу радянського бронепоїзду Таращанець - відео

Читать на русском

На місці монументу пропонують встановити скульптуру в пам'ять про Героїв-захисників, що загинули в сучасній російсько-українській війні

Читать на русском
Демонтаж пам'ятника радянської доби
Пам'ятник підважили за допомогою автокрану, завантажили в кузов важковаговика і відправили до майстерні

На місці монументу пропонують встановити скульптуру в пам'ять про Героїв-захисників, що загинули в сучасній російсько-українській війні

У Києві демонтували черговий пам'ятник радянської доби. Його було присвячено екіпажу бронепоїзда "Таращанець", що був важливою складовою офіційної радянської історіографії. Монумент знаходився у Дарницькому районі, між вулицями Заслонова та Ялтинською.

Знімали монумент комунальники за допомогою автокрану. Підваживши пам'ятник, його завантажили в кузов важковаговика. Демонтовану скульптуру відправили до майстерні родини його автора - скульптора Валентина Зноби.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1097

Зазначимо, що монумент було встановлено на честь екіпажу червоноармійського поїзду "Таращанець", що в серпні 1919 року майже 6 діб боронив Дарницький залізничний вузол від армії генерал-лейтенанта Білого руху Антона Денікіна. Який, у свою чергу, намагався звільнити Київ від більшовицьких загарбників, щоб повернути українську столицю під вплив центральної влади Росії (Денікін був заступником адмірала Колчака, що називався "Верховним правителем Росії"). Екіпаж бронепотягу вирішив не здаватись в полон та підірвав себе в ніч на 30 серпня.

Монумент висотою 3,3 метри було відкрито у Києві 1974 року. Він складався з композиції з 7 фігур, нібито, в момент прийняття рішення про "героїчну загибель". Відомо, що на місці цього пам'ятника вже пропонують встановити памʼятний монумент Героям російсько-української війни.

Як Щорс втратив бінокль двічі

Нагадаємо, на минулі вихідні у Києві було демонтовано пам'ятник ще одному радянському героєві початку ХХ століття, Миколі Щорсу. Це була одна з двох кінних статуй столиці, що знаходилася посеред бульвару Тараса Шевченка. Під час демонтажу стався іронічний інцидент: в бронзової статуї відпав бінокль. Як стверджує радянська історіографія, саме цей елемент спорядження впустив долі Щорс під час своєї загибелі.

Також Інформатор попереджав про фейк, який ширився українським сегментом Мережі. Нібито замість пам'ятнику російському поетові Олександру Пушкіну, що було демонтовано на Берестейському проспекті столиці, центральна влада планує встановлювати монумент "Партнери назавжди" з двох фігур - діючих президентів Україні та США Володимира Зеленського і Джозефа Байдена. Інформація є неправдою, попереджають аналітики проєкту VoxCheck.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.