У киянки після дзвінка з ПриватБанку зникли з картки 100 224 гривень - чи повернув суд кошти

Читать на русском

Жінці вказали на необхідність пройти ідентифікацію для уникнення подальшого блокування карток через додаток "Приват 24"

Читать на русском
ПриватБанк
У жінки після дзвінка ПриватБанку з картки списали 100 224 гривень

Жінці вказали на необхідність пройти ідентифікацію для уникнення подальшого блокування карток через додаток "Приват 24"

Жінка отримала дзвінок від нібито начальника служби безпеки ПриватБанку в грудні 2022 року. Їй повідомили про необхідність пройти ідентифікацію через додаток "Приват24". Згодом вона помітила проведення операції щодо переказів коштів на загальну суму 100 224 гривень. 

Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва. 2 грудня 2022 року жінці зателефонувала особа, що представилася начальником служби безпеки АТ КБ "ПриватБанк" та повідомив про необхідність пройти ідентифікацію для уникнення подальшого блокування карток через додаток "Приват 24". Через деякий час, відповідно до виписки по картці, здійснили операцію щодо збільшення кредитного ліміту та декілька переказів коштів на загальну суму 100 224 гривень. 

За використання так званого кредитного ліміту, банк почав нарахування та з 01.02.2023 року списання відсотків з рахунку жінки за ставкою 3,4 %. Вона написала заяву до поліції про вчинення відносно неї кримінального правопорушення. Відомості внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) з правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування наразі триває.

Яким було рішення суду? 

Позов жінки задовольнили. З акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" на її користь стягнуть кошти в сумі 100 224 гривень.

"Відсутність вироку у кримінальній справі за фактом незаконного заволодіння невстановленими особами коштами із використанням карткових рахунків, відкритих на ім'я позивачки не є підставою для відмови у позові. Суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі, оскільки вона, як користувачка карток своїми діями чи бездіяльністю не сприяла втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера (коду) або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції. Списання коштів з карткових рахунків відбулося не за її розпорядженням і вона не повинна нести відповідальності за такі операції", - наголосили у суді. 

Політолог Андрій Золотарьов, оцінюючи ситуацію, висловлює свій прогноз. Попри авторитет головкома, важливі рішення залишаються у сфері політичної влади. Як це вплине на події далі? Дізнайтеся більше, долучившись до обговорення.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.