За законом, селище, у якому проживає приблизно 13 тисяч осіб, може претендувати на статус міста: порогом є кількість у 10 тисяч мешканців, але існує ще один важливий момент, переважна більшість населення має бути зайнята в галузях поза сільським господарством
Кабінет міністрів схвалив проєкт постанови Верховної Ради щодо віднесення селища Бородянка Київської області до категорії міст. За законом, селище, у якому проживає приблизно 13 тис. осіб, може претендувати на статус міста - порогом є кількість у 10 тисяч мешканців. Але є важливий момент: переважна більшість населення має бути зайнята в галузях поза сільським господарством.
Про новий статус для Бородянки повідомив у Telegram постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. За його словами, схвалено проєкт постанови парламенту "Про віднесення селища Бородянка Бучанського району Київської області до категорії міст".
Цікаво, що не в усіх країнах ЄС статус міста закріплюється законодавчо. У деяких він є історичним чи традиційним - наприклад, деякі чималі селища Швейцарії не мають статусу міст, хоча могли б на нього претендувати. В Україні для набуття такого статусу селище повинно мати мінімум 10 тисяч мешканців, більшість з яких не зайнята у сільському господарстві.
Згідно з рекомендаціями ООН, для можливості зіставлення урбанізації країн та інших цілей, пропонується вважати містами всі поселення, що мають 20 тисяч жителів і більше. Втім, країни, що оточують Україну, мають власні погляди на це питання. Так, Молдова та Румунія, так само як і Україна, встановили поріг на рівні 10 тис. населення. Грузія та Азербайджан знизили його до 5 тисяч. А у Польщі статус міста надають тим населеним пунктам, що мають мінімум 15 тисяч мешканців.
Цікаво, що селище Бородянка в Бучанському районі Київщини відоме з 1190 року, відколи було вперше згадане у літописі, як поселення "Козятичі". В літописах руської доби селище з такою назвою не згадувалося, втім, саме на цю дату встановили "день народження" Бородянки.
Назва майбутнього міста походить від борів, що оточують місцевість. Про це повідомляє "Словник географічних назв Польського Королівства та інших слов'янських країн" від ХІХ ст. З 1957 року Бородянка була віднесена до селищ міського типу, але втратила цей статус у результаті ухвалення відповідного закону у 2023 році та стала селищем.
Нагадаємо, ще на початку 2024 року Інформатор писав про те, що на Київщині можуть виникнути одразу чотири нових міста. Це пов'язане з набуттям чинності нового закону, що змінює адміністративно-територіальний устрій, прибираючи з нього таке поняття, як "селище міського типу". А відтак, на статус міста можуть претендувати Білогородка, Бородянка, Гостомель та Коцюбинське.
А вже у травні 2024-го ми повідомляли, що Держаудитслужба виявила серйозні збитки на 19,8 млн грн під час ревізії Бородянської селищної ради. Ці кошти виділили на відновлення населеного пункту, що значно постраждав під час російської окупації. Основна частина порушень на суму 14 млн грн – відсутність металопластикових вікон, які повинна була встановити селищна рада в рамках відбудови регіону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.