Коцюбинське, Бородянка, Білогородка та Гостомель зможуть претендувати на статус міст згідно з новою редакцією адміністративно-територіального устрою
На Київщині можуть виникнути одразу чотири нових міста. Це пов'язане з набуттям чинності нового закону, що змінює адміністративно-територіальний устрій, прибираючи з нього таке поняття, як "селище міського типу". А відтак, на статус міста можуть претендувати Білогородка, Бородянка, Гостомель та Коцюбинське.
Як зазначив у Facebook колишній міський голова Ірпеня Володимир Карплюк, новий закон передбачає дерадянізацію адміністративно-територіального устрою України. Відтепер містом може стати кожен населений пункт із багатоповерховою забудовою та населенням не менше 10 тис. осіб, на статус селища можуть претендувати населені пункти з садибною забудовою та населенням більше, ніж 5 тисяч. Якщо людей проживає менше, поселення звично зватимуть селом.
"Усі чотири громади підпадають під статус міста. У Бородянській громаді 26000 населення, у Гостомельській 30500, у Білогородській 27000, а в Коцюбинській 18000. Сподіваюся, що отримання статусу міста позитивно вплине на відбудову та розвиток громад Київщини та України. Зокрема, це розширить можливості громад у пошуку міст-побратимів в США та країнах ЄС", - написав у Facebook Карплюк.
Щоправда, в усіх чотирьох громадах поки не переймаються новим статусом. Так, сільрада Білогородки на останньому засіданні 30 січня розглядала питання про передачу автівки райуправлінню поліції та переглянула ліміти використання бензину і дизпалива. А Бородянська селищна рада 25 січня заслухала звіт місцевої поліції про роботу у 2023 році і розглянула кілька десятків земельних питань.
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що учень десятого класу з Київщині разом із друзями зібрав кошти на 3D-принтер, на якому тепер друкують деталі для дронів. Кирило Гарнага мешкає у селі Катюжанка, яке знаходилось під окупацією майже 50 днів напочатку 2022 року.
Також ми розповідали про те, що ОВА Київщини запустила чат-бот "Київщина безпечна" в Telegram із повною інформацією про укриття та пункти незламності. Інструмент дозволить дізнатися, де можна зарядити гаджети, або знайти укриття. Пошук здійснюється за геолокацією або вручну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.