Очільник КМВА дослідить можливість звільнення ділянки на вул. Сирецькій, 33, де розташоване брухтоспалювальне підприємство ТОВ АДМ, про яке місцеві висловлюються вкрай негативно, кажучи, що воно забруднює повітря токсичними речовинами
З Подільського району Києва можуть нарешті винести шкідливе виробництво завод ТОВ "АДМ". Екологи вже декілька років б'ють на сполох, адже підприємство займається досить шкідливою для навколишнього середовища, а надто - для здоров'я киян діяльністю. Він скуповує металобрухт, звозить на свою ділянку, що на вул. Сирецькій, 33 та виплавляє з них метал.
Про майбутнє вивчення питання діяльності заводу повідомив речник Київської міської військової адміністрації Євген Ієвлєв у дописі під публікацією Київського еколого-культурного центру на Facebook. За його словами, очільник КМВА Тимур Ткаченко вже віддав відповідне розпорядження, про дослідження питання й майбутнього заводу.
"За дорученням начальника КМВА Тимура Ткаченка запланована нарада, яка відбудеться найближчим часом, з вирішення питання діяльності заводу "АДМ". До участі в нараді будуть запрошені представники Державної екологічної інспекції, департаменту захисту довкілля КМДА та Подільського районного управління Національної поліції", - зауважив Євген Ієвлєв у коментарі.
У самому дописі, зробленому ще у вересні 2024 року, йшлося про петицію до міської влади Києва, що її склали кияни, аби винести брухтоспалювальне підприємство за межі міста. У ній йшлося про те, що хімічні викиди від ТОВ "АДМ" забруднюють місто вже впродовж 5 років, а саме підприємство, нібито, отримало від влади міста безстроковий дозвіл на виплавку продукції з чистого алюмінію - але натомість плавить все, що завгодно, від електродротів до пивних банок чи автомобільних радіаторів з мастилом і тосолом.
"Неодноразово були зафіксовані факти викидів продуктів згорання повз трубу заводу. Викиди здійснювались у великих масштабах через дах та інші отвори цеху, про що свідчать відеоматеріали, які мають мешканці. Сморід та кіптява від горіння не відфільтровуються належним чином, тому мешканці постійно відчувають в повітрі концентрований сморід горілої фарби, гуми, пластику", - йшлося у петиції.
Тоді сама відозва набрала понад 6 тисяч підписів киян, і Віталій Кличко у жовтні 2024-го розписав її на трьох своїх заступників, двоє з яких - Володимир Прокопів та Петро Оленич - вже відсторонені чи й зовсім звільнені з роботи через гучні розслідування. У відповіді за підписом Віталія Кличка на 10 сторінках розповідалося про те, що ТОВ "АДМ" таки отримав усі необхідні дозволи на викиди забруднюючих речовин у повітря Києва. І коли повідомлення про це було надруковане у газеті "Вечірній Київ" 2020 року, жоден громадський діяч "не звертався з пропозиціями" - мовляв, самі винуваті.
Також у відповіді розписувалися переваги нової ефективної пилогазоочисної установки, встановленої на підприємстві. Написали й про те, що Держекоінспекція Столичного округу в грудні 2023-го здійснили позаплановий візит задля контролю підприємства, відібрали проби повітря - й не виявили перевищення показників шкідливих речовин. Таку саму перевірку робили і в Держпродспоживслужбі, вже у квітні 2024-го - і також не знайшли порушень.
А вже восени 2024-го з'явилося кримінальне провадження, в рамках якого Держекоінспекція повторно перевірила "АДМ", і встановила порушення умов. Тоді дію дозволу на викиди було зупинено, доки підприємство не виконає необхідні умови. Зауважено також, що власники підприємства спробували отримати землевідведення під ТОВ "АДМ" через Київраду, втім, документи їм повернули із зауваженнями.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Тимур Ткаченко скаржиться на КМДА - мовляв, та майже перестала реагувати на рекомендації з боку Бюро економічної безпеки щодо "проблемних" закупівель. Так, 2024 року, каже він, чотири з п'яти сигналів від БЕБ залишилися взагалі без уваги міської влади. Очільник КМВА вже скликає засідання групи "Прозорість і підзвітність", аби надати трибуну для доповіді Теруправління БЕБ у столиці - каже, цей інструмент у міській адміністрації недооцінюють, і дарма.
Також ми розповідали, що голова КМВА виявив ще одну потенційно корупційну сферу у Києві. Він звернув увагу на безконтрольну видачу перепусток, що надають право пересуватися містом в комендантську годину. За його словами, вже є зафіксовані випадки застосування таких дозволів, а видавали їх заступники Віталія Кличка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.