Одразу декілька подій, пов'язаних з тимчасово окупованими територіями, пройдуть у столиці вже в вересні: з 10 по 30 число можна буде послухати класичну музику в рамках Маріупольського фестивалю, а 17 числа усіх запрошують скуштувати бичків та написати побажання бердянцям
Одразу декілька подій, пов'язаних з тимчасово окупованими територіями, пройдуть у Києві вже в вересні. Йдеться про святкування Дня Бердянська, який проведуть 17 вересня в столиці релокована влада міста, активісти та бізнеси, що були засновані бердянськими ВПО у Києві та Львові. Також в столиці пройде фестиваль класичної музики Mariupol Classic - з 10 до 30 вересня, раніше його проводили у нині окупованому Маріуполі.
Ідея провести День Бердянська виникла у представників релокованої влади курортного міста та громадських активістів. Насправді два останні роки бердянці, що виїхали до столиці, Львова, Запоріжжя та інших міст, збиралися 17 вересня маленькими групами, аби відзначити день міста. Тепер до них долучаться усі бажаючі.
"Цього року ми відзначатимемо День Бердянська у релокації. Ми хочемо донести до бердянців, які чекають в окупації, що ми цінуємо їх мовчазний супротив та що Україна зараз робить усе для того, щоб повернути окуповані території", - говорить Вікторія Галіціна, начальниця Бердянської міської військової адміністрації.
У Києві задля розробки програми об'єдналися релокована влада Бердянська, ГО "Міць Азова", власники київського закладу "Характерники" та львівської кав'ярні "Дзендзик". У трьох містах одночасно буде телеміст, аби бердянці з будь-якого куточка світу змогли доєднатися до заходу. Люди з окупації зможуть безпечно доєднатися до "хвилин єднання". А символом заходу стане створена деревʼяна копія Бердянського маяка з led-ліхтариком зверху – ніби сигнал до бердянців в окупації – "Ми вас пам'ятаємо!"
Крім того, на локаціях, пов'язаних зі святом, встановлять рибальську сітку, на яку гості зможуть прикріпити побажання (з них потім зроблять "капсулу часу"). А на Укрпошті надрукують тематичну марку, яку гості зможуть наклеїти на свою листівку до близьких людей, що не змогли бути присутніми 17 вересня. Буде й гастрономічний відсил до Приазов'я: у Києві в закладах можна буде замовити фірмові бердянські креветки та бички.
Ще один захід готують, аби згуртувати маріупольців. З 10 до 30 вересня у Києві проходитиме фестиваль класичної музики Mariupol Classic 2024. Його раніше проводили у Маріуполі, що нині також окупований Росією, нагадують організатори заходу.
Mariupol Classic проводився впродовж 2019-2021 років та був тоді єдиним фестивалем класичної музики у Донецькій області. Через початок повномасштабної війни та окупацію Маріуполя російськими військами його не проводили два роки. Тепер його повертають до життя в столиці - саме тут знайшли прихисток більшість митців з міста. Проходитиме фестиваль у столичному Будинку архітектора, він і став концертним майданчиком Маріупольської камерної філармонії.
Програма фестивалю:
Нагадаємо, Інформатор вже писав про те, що днями у Києві відбувся фестиваль Comic Con Ukraine. Востаннє такий захід проводили ще напередодні повномасштабного вторгнення, у вересні 2021-го. Нинішній - традиційно зібрав десятки тисяч відвідувачів і сотні учасників з усієї України: попри невелику історію Comic Con в Україні, що розпочалась у 2018 році, він став наймасштабнішим та найпопулярнішим фестивалем поп-культур в країні загалом.
Також ми писали про те, що 7 та 8 вересня на Арт-заводі Платформа у Києві відбувся щорічний фестиваль PesDay. На нього чекали не тільки власники собак разом зі своїми улюбленцями, а й ті, у кого поки немає чотирилапого друга, проте є щире захоплення собаками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.