Свій до свого по чуже: НАБУ й САП довели, що заступник Кличка віддав парк Нивки під забудову Пилипишину

Читать на русском

Компанію «Українська марка», яка отримала дозвіл на забудову зеленої зони, може мати відношення до родини колишніх нардепа Віктора Пилипишина та депутата Київради Костянтина Ялового.

Читать на русском
суд, забудовник, Київ
Справу щодо забудови охоронної території розгляне суд

Компанію «Українська марка», яка отримала дозвіл на забудову зеленої зони, може мати відношення до родини колишніх нардепа Віктора Пилипишина та депутата Київради Костянтина Ялового.

За версією Національного антикорупційного бюро (НАБУ), заступник Кличка Петро Оленич віддав під забудову 0,6 га у парку Нивки, хоча це територія охороняється від таких посягань. За версією Оленича віддав не він, а це зроблено ще до нього, хоча у документах стоїть нібито його підпис. Цю аферу могли й не помітити, якби не особливий статус ділянки. Про завершення розслідування бюро повідомило 28 березня 2024 року. 

Як встановило слідство, у листопаді 2019 року директор Департаменту земельних ресурсів КМДА, а на момент викриття злочину – заступник голови Київради, отримав на розгляд проєкт землеустрою, який де-факто передбачав забудову частини парку «Нивки». 

На території парку хотіли збудувати висотку.
На території парку хотіли збудувати висотку.

 

«При цьому, у липні 2019 року той самий проєкт вже надходив на розгляд та був відправлений на доопрацювання, оскільки ділянка належала до природно-заповідного фонду. Втім, посадовець проігнорував цей факт і користуючись неправдивими відомостями про неналежність ділянки до природно-заповідного фонду подав на розгляд депутатів Київської міської ради проєкт рішення про її передачу в оренду приватній компанії для будівництва житлово-офісного комплексу», - йдеться у заяві НАБУ.

Як наслідок компанія отримала під забудову частину парку площею 0,6 га, а Київ втратив право користуватись нею та ймовірно зазнав близько 6,4 млн грн збитків. Попередньо, Оленичу загрожує до 6 років за ґратами з неможливістю обіймати посади на строк до 3 років. 

«15 листопада 2023 року про підозру також повідомили колишньому начальнику відділу експертизи Департаменту земельних ресурсів КМДА та екскерівнику компанії, яка за рішенням Київської міської ради отримала в оренду під забудову відповідну земельну ділянку», - сказано у заяві. В НАБУ додали, що їм також загрожує до 6 років в’язниці.

До чого тут Петро Оленич

Зазвичай, в правоохоронних органах не називають імена та прізвища підозрюваних. Однак Петро Оленич сам прокоментував підозру відносно себе у листопаді 2023 року.

«Що буває, коли НАБУ вводять в оману? Воно вручає підозру. Справа стосується нібито незаконного проекту рішення Київради, на підставі якого прийнято рішення про відведення земельної ділянки», - заявляв у соцмережі заступник Кличка.

За словами Петра Оленича, департамент земельних ресурсів «діяв згідно з чинним законодавством і на підставі рішення Київської міської ради».

«Всі дозволи і містобудівна документація були видані ще у 2017-18 роках (до зайняття мною посади), а проект погоджений відповідними органами влади», - заявляв Оленич. Нового коментаря від чиновника на момент підготовки матеріалу не було.

В документі стоїть начебто підпис Петра Оленича.
У документі стоїть начебто підпис Петра Оленича.

 

Однак у вільному доступі є документ, де стоїть нібито підпис Петра Оленича та в якому йдеться про виділення землі у парку. 

Яке відношення до парку «Нивки» має Пилипишин

У грудні 2013 року фірмі «Українська марка», яка клопотала про виділення землі, продали на спірній ділянці оранжерею та сарай. Компанія чекала п’ять років та у травні 2018-го звернулась до Київради, щоб оформити землевідвід. Угоду про оренду на 5 років уклали у червні 2020 року для забудови 0,6005 га. 

У вересні 2021 року Північний апеляційний господарський суд постановив, що Київрада не мала права передавати землі парку під забудову. Судді скасували рішення депутатів та визнали договір оренди землі недійсним. Останнє повідомлення щодо розгляду справи було від Верховного Суду у травні 2022 року

Про забудовника - компанію «Українська марка» відомо, що її зареєстрували понад 17 років тому у Києві. Спочатку фірма надавала консультації, потім здавала нерухомість в оренду, а зараз опікується відтворенням рослин.

Віктор Пилипишин (зліва) та Костянтин Яловий (зправа) можуть мати відношення до історії із забудовою частини парку.
Віктор Пилипишин (зліва) та Костянтин Яловий (справа) можуть мати відношення до історії із забудовою частини парку.

Директором та засновником вказаний киянин Олександр Придибайло. Він також записаний як керівник в інших компаніях, серед яких є фірма «Талер». Це одна з компаній, яка може мати відношення до родини колишніх нардепа Віктора Пилипишина та депутата Київради Костянтина Ялового.

8,9 мільйона гривень на протизсувні роботи у парку "Нивки"

Наприкінці 2023 року комунальне об'єднання «Київзеленбуд» шукало підрядника для робіт на території східної частини парку «Нивки». Там планували провести комплекс протизсувних заходів. На це планували витратити 8,9 млн грн, але витратили лише 2,2 млн грн. 

За ці кошти мали зробити:

  • монолітні сходи та огородження;
  • демонтажні та земляні роботи;
  • укласти труби, матеріали та інші елементи мереж,
  • облаштувати колодязі та водовідведення,
  • змонтувати бортові камені, інформаційні таблички та урни.

Інформатор писав, що за три роки забудовники у Києві втричі збільшили інтенсивність спроб знищення зелених зон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.