У Києві звільнять прокурора, бо він вніс заставу за підозрюваного та цікавився перебігом його справи

Читать на русском

Дисциплінарна комісія визнала, що Онищенко порочить звання прокурора

Читать на русском
Звільнення
Столичного прокурора звільняють, бо він вніс заставу за підозрюваного та цікавився перебігом його справи

Дисциплінарна комісія визнала, що Онищенко порочить звання прокурора

Прокурора Київської міської прокуратури Артема Онищенка вирішили звільнити з посади. Він користуючись службовим становищем дізнавався відомості про справу свого друга та вніс за нього частину застави. Про це йдеться у рішенні кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів від 20 березня 2024 року. 

Вранці 29 серпня 2023 року Артемові зателефонував рідний брат Сергій, на той час також прокурор Київської міської прокуратури, та повідомив, що їхньому знайомому Віталію Дмитровичу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 10 мільйонів гривень та запитав чи може він допомогти внести заставу. Знаючи Віталія Дмитровича як порядну людину, Сергій відповів братові, що підтримає Віталія Дмитровича та допоможе йому у внесенні застави.

Прокурор Онищенко мав особисті збереження у сумі 390 тисяч гривень, за його словами, накопичив із зарплати. 29 серпня 2023 року Онищенко написав практичне завдання у тренінговому центрі у зв’язку з участю у конкурсі на добір працівників Офісу Генерального прокурора, попередньо відпросившись напередодні у свого начальника відділу. Після іспиту він поспішив у банк та вніс частину застави.

Наступного дня в обідній час Онищенку зателефонував заступник керівника Шевченківської окружної прокуратури Києва і поцікавився, чи вносив він заставу за підозрюваного, в кримінальному провадженні щодо якого вони здійснюють процесуальне керівництво. Онищенко відповів, що вносив і тільки після цього у той же день подав рапорт начальнику відділу щодо усунення його від завдань і рішень у цій справі та обмеження для нього доступу до інформації в цьому провадженні. Під час службового розслідування із банку витребували відеозапис, на якому видно, як Онищенко приносив у касу гроші.

Зʼясувалося, що Онищенко цікавився перебігом розслідування ще до оголошення підозри його знайомому. За допомогою власного ключа доступу «аналітик прокуратури» він неодноразово переглядав відомості у ЄРДР у цьому кримінальному провадженні, зокрема, 21 листопада 2022 року, 23 січня 2023 року, 16 лютого 2023 року, 11 квітня 2023 року та 2 травня 2023 року. Прокурор, який виконував основний обсяг роботи у цій справі, раніше детально інформував відділ Київської міської прокуратури, у тому числі Онищенка про стан досудового розслідування у кримінальному провадженні — про проведені слідчі дії, прийняті рішення та заплановані заходи.

17 серпня 2023 року учасникам організованої групи, зокрема, директору комунальної організації «Київмедспестранс» повідомили підозри в заволодінні бюджетними коштами в сумі понад 12 мільйонів гривень на придбанні запчастин для машин швидкої допомоги. 25 серпня 2023 року до директора «Київмедспецрансу» Віталія Безносюка застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в сумі 10 мільйонів 584 гривень.

Надалі на рахунок судової адміністрації надійшли кошти від 26 заставодавців в сумі 10 мільйонів 584 гривень, зокрема 390 тисяч гривень від Онищенка. Прокурор, який займався цією справою, звернув увагу на ініціали колеги в списку заставодавців і доповів керівництву.

Дисциплінарна комісія визнала, що Онищенко порочить звання прокурора. Намагаючись уникнути відповідальності, Онищенко лише після викриття іншими працівниками прокуратури повідомив свого безпосереднього керівника про свій приватний інтерес, пов’язаний із дружніми відносинами з підозрюваним, за якого він вніс частину застави. Натомість реальний конфлікт інтересів у нього виник ще 21 листопада 2022 року, коли він уперше переглянув відомості у ЄРДР у кримінальному провадженні, що стосувалося його друга.

Його рідний брат Сергій Онищенко, донедавна прокурор, також фігурував у цій дисциплінарній скарзі і міг також внести частину застави за директора «Київмедспецтрансу». Але з огляду на припинення із ним трудових відносин, комісія у цій частині дисциплінарне провадження закрила.

Заволодіння понад 350 тисяч гривень під час робіт з будівництва укриття у Вишгороді – судитимуть підрядника

Підрядник завищив в проєктно-кошторисній документації обсяги будівельних робіт та використаних матеріалів під час облаштування укриття в багатоповерхівці. Фактично виконані роботи не відповідали заявленим в документах даним. Таким чином він незаконно заволодів бюджетними коштами на суму понад 350 тисяч гривень.  Дії обвинуваченого спричинили Вишгородській територіальній громаді збитки на вказану суму.  Обвинувальний акт стосовно підрядника скерували до суду за фактом заволодіння бюджетними коштами в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.