Світло відновиться впродовж дня: у ДТЕК пояснили киянам, чого чекати далі

За офіційною інформацією, відновлення електропостачання неможливе без розпорядження Укренерго, якого наразі немає

відключення світла Укренерго
Відключення називають способом запобігання більш масштабним аваріям у разі влучань в енергооб'єкти

Ранок понеділка, 11 листопада, для багатьох киян почався з відключення електроенергії. НЕК "Укренерго” превентивно застосовував екстрені знеструмлення для мінімізації можливих наслідків ракетної атаки стратегічних бомбардувальників Ту-95МС та МіГ-31К на енергосистему України. Атака виявилась імітацією, пуски, ймовірно, були навчальними, але, незважаючи на відбій повітряної тривоги о 9-й ранку, електропостачання не відновлено.

Я повідомила пресслужба ДТЕК “Київські електромережі”, відключення відбувається там, де потрібно і триватиме стільки, скільки необхідно для стабілізації ситуації. Киян це формулювання обурило, адже ніхто не розуміє, чому немає світла, якщо загроза минула? До того ж, мешканців столиці дратує вибірковість адрес для відключень, адже наразі спостерігаються ситуації, коли одна сторона вулиці зі світлом, а інша - знеструмлена. Хвилює киян й те, що швидко світло тепер не відновлять, доведеться чекати ще пару годин.

У коментарях під дописом ДТЕК Київські електромережі на відсутність електроенергії в домівках скаржаться мешканці Шевченківського району, Райдужного масиву, Осокорків, Русанівських садів, Виноградаря, Святошинського району. В якості пояснень того, що відбувається, у ДТЕК повідомляють, що єдина причина відключення – це атаки росіян на енергетичні об’єкти. І це превентивні заходи, які потрібні для того, щоб у разі влучань в енергооб'єкти запобігти ще більш масштабним аваріям через раптове розбалансування системи. А як тільки загроза мине остаточно, енергетики оцінять ситуацію і повернуть світло.

“Відключення задіяні таким чином, щоб була можливість розміну через деякий час. Як тільки ми отримаємо розпорядження на відміну екстрених відключень , електропостачання буде відновлено. Терміни поновлення - протягом дня”, - повідомляють у ДТЕК.

Ситуація в енергосистемі України: яка перспектива

Інформатор проаналізував численні прогнози щодо того, наскільки тривалими можуть бути відключення світла в Україні найближчої зими. Видання дійшло висновку, що прогнозів так багато і вони настільки різноманітні, що орієнтуватися на них немає сенсу. Потрібно прийняти одне – відключення світла взимку точно будуть (у цьому сходяться всі прогнозисти). І треба готуватися до цього.

Дивіться сами. Чиновники Кабміну прогнозують, що масштабних відключень світла взимку не буде, також проблем з електропостачанням не буде щонайменше до кінця жовтня або початку листопада. Попри ризики обстрілів, дефіцит генерації та можливі поламки обладнання, в уряді зберігають оптимізм. 

Експерти місії ООН зазначають, що цієї зими відключення електроенергії можуть бути тривалістю від 4 до 18 годин на добу. У їх висновку йдеться, що шкода від ворожих атак по енергетичній інфраструктурі триватиме місяцями, якщо не роками, оскільки необхідний ремонт потребує технічно складного обладнання.

Взимку українці можуть розраховувати на електрику протягом 8-10 годин на добу, якщо температура повітря буде близько 0°C. Але дефіцит буде більше, якщо вона опуститься нижче. Такий прогноз надав народний депутат, голова парламентського підкомітету з питань енергоощадження Сергій Нагорняк.

Більш негативний прогноз щодо столиці дає радник заступника мера Києва Олексій Тихонов. Він шокував заявою, що максимум, на який можуть зараз розраховувати кияни - шість годин зі світлом на добу, і це без врахування наслідків можливих нових ударів РФ. А для того, щоб будинки в Києві взимку встигали обігріватися і не втрачали тепло в умовах відключень електроенергії, необхідний хоча б такий добовий режим: 12 годин зі світлом - 12 годин без світла, наголосив Тихонов. А міністр енергетики Герман Галущенко без цифр прогнозує, що ця зима для України буде складнішою за попередню.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube