Автомийку біля Північного мосту у Києві мають знести через брак документів про оренду землі

Читать на русском

Рішенням Господарського суду Києва у червні 2022 року прокуратура зобов’язала автомийку повернути ділянку біля Північного мосту, яку та використовувала без договору оренди.

Читать на русском
автомийка, Північний міст, Київ, суд, прокуратура
Суперечка за землю ще триватиме

Рішенням Господарського суду Києва у червні 2022 року прокуратура зобов’язала автомийку повернути ділянку біля Північного мосту, яку та використовувала без договору оренди.

Департамент земельних ресурсів Київради у вересні 2021 року вирішив подивитися, на яких підставах автомийка використовує ділянку на проспекті Романа Шухевича у Деснянському районі столиці. З’ясувалося, що на 130 м кв. землі не було ніяких договорів оренди. З цього приводу у серпні 2021 року прокуратура написала Київраді, щоб та розібралася, але ніхто нічого не зробив. Тому прокури сам подав позов до суду. 

Господарський суд столиці почав розглядати справу перед початком повномасштабного вторгнення. Тоді землю оцінили в понад 500 тисяч гривень. Про це йдеться у повідомленні на сайту прокуратури Києва

«Київська міська рада будь-яких рішень щодо передачі зазначеної земельної ділянки у власність (користування) для будівництва та експлуатації автомийки не ухвалювала. Будь-які інші документів, що посвідчують право на земельну ділянку за приватним підприємством не зареєстровані», - повідомили у прокуратурі.

Відтак Господарський суд погодився, що власник автомийки порушив земельне законодавство та зобов’язав повернути місту ділянку та привести її у придатний для використання стан.

«Будівлю автомийки мають знести. Не погоджуючись із рішенням суду приватне підприємство оскаржило його в апеляційному порядку», - йдеться у повідомленні.
Засідання в апеляції призначили на 21 лютого, але ухвали ще не має у судовому реєстрі. Проте в прокуратурі говорять, що рішення про повернення землі вже набрало законної сили та підлягає виконанню.

Хто незаконно користувався землею

Коли прокуратура почала з’ясовувати, хто та що збудував на землі біля мосту, то з’ясувалося, що приватне підприємство «Кристал Авто» є власником автомийки. Вона знаходиться на землі, яка обліковується за КП «Київавтошляхміст». 

Приміщення автомийки спочатку узаконили за рішенням Третейського суду, а потім у 2010 році рішенням Господарського суду столиці зобов’язали передати у власність підприємства.

На аргументи прокуратури адвокат компанії заявив, що в судах вже слухалася справа, де «Київавтошляхміст» намагався повернути землю автостоянки біля мосту, але програв. Проте суддя Господарського суду Києва Крістіна Полякова нагадала, що історія про автостоянку та автомийку – це різні речі. А площа ділянок у цих справах різна, тому не потрібно ототожнювати ці справи.

«Обов`язковою умовою фактичного використання земельної ділянки є наявність у особи, що її використовує, правовстановлюючих документів на цю земельну ділянку, а тому використання земельної ділянки за відсутності таких документів не можна визнати законним», - вважала суддя Полякова.

Виходило, що «Кристал Авто» самовільно зайняв землю. Тобто не оформив на неї угоду про оренду, а це вже виходила зовсім інша історія.

«Будинок та інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на ділянці, що не була відведена для цієї мети», - нагадала суддя Господарського суду. Це означало, що автомийка – це самочинне будівництво, нехай й офіційно зареєстроване.

Тому у червні 2022 року суддя Полякова вирішила, що «Кристал Авто» має повернути ділянку Київраді та знести будівлю автомийки. Це рішення намагалися оскаржити, але за інформацією прокуратури, марно.

Що відомо про фірму - власника автомийки

За інформацією аналітичної платформи YouControl, приватне підприємство «КРИСТАЛ АВТО» зареєстрували понад 13 років тому у Києві. Фірма займається наданням майна в оренду.

Суперечка щодо землі ще не закінчилася.
Суперечка щодо землі ще не вичерпалася.

За даними з реєстру, власником є мешканець Києва Андрій Бобров. Проте колишній засновник компанії Валерій Кострюков судиться з Київрадою за те, щоб визнати за собою право власності на спірну ділянку. Найближче засідання призначено на 5 березня у Деснянському райсуді Києва.

Інформатор писав, що на ремонт Північного мосту у Києві витратять 28,7 млн грн.

Останнім часом в мережі активно обговорюється можливість передачі влади в парламент після завершення терміну повноважень президента Зеленського 20 травня. Український політолог Володимир Фесенко досліджує цю тему, розглядаючи її у контексті Конституції та політичних реалій країни. Він аналізує, чи є такий сценарій можливим і як він може вплинути на політичну ситуацію в Україні. Приєднуйтеся до перегляду, щоб отримати докладнішу інформацію.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.