Внаслідок лісових пожеж у Вишгородському районі онлайн-станції моніторингу фіксують погіршення якості повітря на Борщагівці, Сирці, Виноградарі та у Броварах
У Києві знову важко дихати: станом на ранок вівторка, 17 вересня, допустимий рівень забрудненості перевищує норму в різних районах столиці. Найгірша ситуація на Мінському масиві, де індекс забруднення збільшений більш ніж вдвічі від граничної межі, але це й не дивно після лісових пожеж у Вишгородському районі та займанні дерев на самій Оболоні. 16 вересня, коли рятувальники ще боролися з вогнем, у КМДА попередили про можливе погіршення якості повітря у деяких районах Києва.
І забруднене повітря не заставило себе довго чекати - зранку в окремих районах Києва висить густий смог. Станом на 9 ранку 17 вересня окремі столичні станції моніторингу платформи SaveEcoBot фіксували шкідливий рівень забруднення повітря дрібнодисперсним пилом. При нормі у 50 одиниць на Мінському масиві - 122, на Голосіївському проспекті - 90, на Виноградарі - 88, у Соцмісті та на Харківському масиві - 83. Рівень понад 70 фіксується на Подолі, Воскресенці, Сирці, Святошині, а в Броварах взагалі досягає 98.
Тому поки від тривалих прогулянок краще втриматися тим, хто належить до групи ризику - людям похилого віку, вагітним жінкам, дітям, тим, у кого є хронічні проблеми з дихальною системою. Вікна краще тримати закритими та підтримувати в оселі достатній рівень вологості: можна помити поли, розвісити вологу тканину, поставити ємності з водою. І, звісно, пити більше води, вживати кисломолочні напої.
За повідомлення Гідрометцентра, до п’ятниці, 20 вересня, ситуація залишатиметься складною. Як писав Інформатор, лише за понеділок, 16 вересня, під Києвом сталося 109 пожеж, з них три - масштабні. Загалом за минулий тиждень рятувальники Києва ліквідували 108 пожеж, 15 з яких - в природних екосистемах. Врятовано 7 осіб, на щастя, обійшлося без загиблих.
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що на Київщині триває боротьба з лісовими пожежами. Горить, зокрема, і в зоні відчудження - там, кажуть надзвичайники, вогонь вже вдалося локалізувати. Для боротьби зі стихією задіюють додаткові сили й техніку, а також особовий склад Збройних сил України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.